Zagęszczenie włosów

Zobacz również: |

Niemal każda kobieta marzy o bujnych i gęstych włosach. Choć jak wiadomo, za stan włosów w dużej mierze odpowiadają geny, to jednak istnieje szansa na to, by nieco pomóc naturze, a tym samym znacząco zagęścić włosy. Oczywiście potrzebna jest do tego odpowiednia pielęgnacja włosów, a także skorzystanie z dodatkowej suplementacji.

Pielęgnacja włosów rzadkich i skłonnych do wypadania

Pielęgnacja włosów rzadkich i skłonnych do wypadania powinna być jak najbardziej delikatna. Dlatego należy wykluczyć z planu pielęgnacyjnego wszystkie substancje, które mogą być nieodpowiednie. Na pewno będą to silne detergenty, liczne konserwanty czy też alkohol. Dobrze jest na ich miejsce włączyć produkty bogate w substancje wzmacniające cebulki włosów. Wśród nich prym wiodą wcierki, które przy systematycznym stosowaniu nie tylko wzmocnią włosy, ale mogą się również przyczynić do wyrastania nowych włosów. Dostępne są również szampony, maski i odżywki, które dedykowane są dla włosów rzadkich i skłonnych do nadmiernego wypadania.

Dieta, suplementy diety

Zewnętrzna pielęgnacja włosów to jednak nie wszystko. Bardzo ważna jest zdrowa i zrównoważona dieta, która ma realny wpływ na stan urody, w tym także włosów. Oprócz zbilansowanej diety, można również stosować gotowe suplementy diety, których zadaniem jest wzmocnienie włosów. Jeszcze innym rozwiązaniem będą naturalne substancje, które również mają korzystny wpływ na stan włosów. Przykładem może tutaj być skrzyp i pokrzywa. Zioła te, spożywane regularnie w formie herbatki, przyśpieszają porost włosów, zagęszczają je, a także wzmacniają cebulki włosów.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Zabiegi