Wypadanie włosów

Zobacz również: |

Wypadanie włosów to problem, z którym borykają się miliony ludzi na całym świecie. I nie jest to problem typowy dla danej grupy wiekowej, ponieważ tak naprawdę przyczyny wypadania włosów są różne. Tak samo różne, jak sposoby leczenia tego schorzenia. Najważniejszym i pierwszym krokiem do całkowitego wyleczenia jest właściwe zdiagnozowanie przyczyny problemu i podjęcie leczenia u trychologa – lekarza, który zajmuje się włosami i skórą głowy. Tylko on w trakcie konsultacji będzie w stanie postawić jasną diagnozę i wdrożyć odpowiednie leczenie.

To, co jest największą zmorą w przypadku wypadania włosów, to strach przed ich stopniowym przerzedzaniem, a także całkowitym wyłysieniem. Więc jeśli tylko zaobserwowaliśmy u siebie niepokojące objawy, należy udać się do lekarza. Im szybciej rozpoczniemy leczenie, tym lepiej. Należy pamiętać o tym, żeby nie siać od razu paniki, kiedy na szczotce będą pojawiały się włosy, to normalne. Codziennie u zdrowego człowieka, nieborykającego się z problem nadmiernego wypadania włosów, wypada od 50 do 250 włosów.

Do nagłej utraty włosów mogą przyczynić się takie czynniki jak choroba, stres, źle dobrana dieta czy nawet ciąża lub poród. Niewłaściwa pielęgnacja włosów także może być powodem. Najczęściej włosy wypadają z powodu łysienia androgenowego czy plackowatego, anemii, chorób tarczycy, długotrwałego przeziębienia, menopauzy, nadmiaru witaminy A, utraty masy ciała czy niskiego poziomu żelaza. Objawy mogą być chwilowe lub stałe. Jest jednak pocieszenie – jest możliwe całkowite wyleczenie się, istnieje wiele skutecznych metod leczenia łysienia. Im szybciej zareagujemy i udamy się po poradę do trychologa, tym większa szansa na efektywne leczenie i szybsze rezultaty.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Pielęgnacja włosów, Zabiegi