Włosy wizytówką kobiety

Zobacz również: |

Piękne i zadbane włosy stanowią prawdziwą wizytówkę kobiety. To żywa ozdoba, która często nie wymaga żadnych dodatkowych dekoracji. Dla ogólnego efektu nie ma znaczenia długość, kolor włosów ani też rodzaj fryzury – najbardziej w oczy rzuca się specyficzny połysk oraz brak rozdwojonych, zniszczonych końcówek. Jeśli regularnie dba się o kondycję włosów, są one sprężyste, lśniące, nie łamią się i są raczej łatwe w modelowaniu.

Włosy wizytówką kobiety

Zapewnienie włosom optymalnej kondycji bywa niełatwe, ale warto podjąć wysiłek. Są panie, których fryzura zawsze wygląda dobrze – można powiedzieć, że dostały to w genach, więc część pielęgnacji mogą pominąć. Inne z kolei codziennie spędzają długie godziny na próbie ujarzmienia swoich włosów, a i tak nie są zadowolone z efektów. Dość trudne w pielęgnacji są loki lub cienkie, łamliwe kosmyki, które na dodatek łatwo się elektryzują i psują porządny wygląd uczesania. Według najczęściej spotykanych zaleceń, włosy należy myć dość często, ale jednocześnie uważać, żeby ta częstotliwość nie stała się dla nich szkodliwa – lub po prostu dobrać bardzo łagodny kosmetyk do codziennej higieny. Wybrany szampon musi zapewniać włosom przede wszystkim ochronę, czasem też ma pomagać w terapii np. łupieżu czy łojotoku. Są specjalne preparaty do włosów o zwiększonych potrzebach, m.in. wypadających bądź zniszczonych częstym farbowaniem.

Oczywiście oprócz zadbania o samą kondycję i higienę włosów (co w obecnych czasach powinno być czymś naturalnym) na wygląd fryzury wpływa też staranność cięcia, dopasowanie jego rodzaju do kształtu głowy itd. Dzięki właściwemu uczesaniu można się upiększyć podobnie jak za sprawą profesjonalnie nałożonego makijażu.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Pielęgnacja włosów