Włosy plączące się

Zobacz również: |

Plątanie włosów to problem, który dotyka niemal wszystkie posiadaczki długich włosów. Problem ten jednak może być znaczący w przypadku niektórych typów włosów. Dodatkowo efekt ten mogą wzmacniać złe warunki pogodowe. Jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów dla osób z taką przypadłością?

Niektóre włosy cechują się dużą porowatością, dlatego taki problem występować może naturalnie, nie zaś z powodu zniszczeń czy złej pogody. Odpowiednia pielęgnacja włosów może wówczas zmniejszyć ten efekt, ale niekoniecznie da się go pozbyć całkowicie. Dobrym pomysłem jest nakładanie olei na włosy, które doskonale je wygładzą. Staną się one bardziej śliskie i jedwabiste, co może być znacznym ułatwieniem przy rozczesywaniu włosów.

Plączące się włosy należy rozczesywać delikatnie, zaczynając od najniższej partii włosów. Można również włosy podzielić na cztery części i z osobna zająć się rozczesywaniem każdej z nich. Warto również przed właściwym rozczesywaniem, spróbować je nieco okiełznać palcami, próbując zlikwidować supełki i poplątania. Dzięki temu mniej włosów zostanie wyrwanych podczas czesania szczotką czy grzebieniem.

Pielęgnacja włosów plączących się może być bardziej skuteczna, gdy dokładnie rozczesze się je przed każdym myciem czy też nakładaniem oleju. Wówczas można mieć pewność, że po wykonaniu wszystkich czynności pielęgnacyjnych, włosy po wyschnięciu, będą łatwiejsze do rozczesania. Problemem mogą być także kołtuny, które bardzo ciężko rozczesać. Wówczas warto poświęcić chwilę, aby delikatnie rozplątać taki supeł włosów.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Jak dbać o włosy..., Pielęgnacja włosów