Przejdź: System reklamy Test

Techniki farbowania długich włosów

Zobacz również: |

Farbowanie długich włosów nie musi być monotonne, można uzyskać przy tym różne ciekawe efekty i naturalny wygląd włosów, do czego obecnie zmierza większość stylistów. Zabiegi takie powinny być jednak przeprowadzane w renomowanych salonach, a wtedy efekt na pewno nas zadowoli.

Sunlight

Jest to technika przeznaczona dla posiadaczek włosów o ciemnych odcieniach, które rozjaśnia się delikatnie jedynie na pewnych obszarach. Uzyskane efekty są podobne do naturalnego rozjaśniania włosów poprzez działanie promieni słońca.

Ombre

Ombre to technika rozjaśniania ciesząca się sporą popularnością, ponieważ można ją wykonywać w bardzo różnej tonacji i łatwo dopasować do potrzeb klientki. Polega na rozjaśnianiu jedynie końcówek włosów, zostawiając ciemniejsze u nasady i na reszcie długości. Oczywiście w ombre chodzi o to, by efekt być naturalny, a przejście od ciemnych do rozjaśnionych włosów bardzo płynne.

Ecaille

Ostatnio coraz częściej spotyka się w salonach oferty Ecaille, czyli rodzaju baleyage wykonywanego odcieniami złocistego blondu, mahoniem lub inną ciepłą tonacją aż po czekoladę. Ta technika koloryzacji daje naturalny efekt rozjaśnienia, ale tonacja pasemek musi być dopasowana do kolorytu cery klientki.

SplashLight

SplashLight to nowoczesna technika rozjaśniania włosów długich prostych jak i kręconych. Polega na rozjaśnienia środkowej części włosów i wokół twarzy, dzięki czemu uzyskuje się efekt aureoli i mieniących się również podczas ruchu włosów.

Arctic Light

Arctic Light to metoda farbowania przeznaczona dla blondynek, pozwalająca wydobyć głębię naturalnego koloru włosów. Polega na cieniowaniu włosów przy wykorzystaniu pasemek z zimnymi odcieniami blondu. U nasady włosy pozostawia się w naturalnym kolorze, natomiast pasemka mają mieć odcień zbliżony do platynowego.

Zobacz koniecznie: |
Pielęgnacja włosów jest bardzo istotna w życiu każdej kobiety. Nie jest łatwo utrzymać długich włosów w dobrej kondycji, ponieważ codziennie poddawane są różnym wyzwaniom takim jak czesanie, prostowanie czy suszenie. Również częste mycie może źle odbić się na stanie zdrowia włosów. Jeżeli jednak zacznie się stosować różnego rodzaju odżywki i preparaty można zapobiec rozdwajaniu końcówek i przesuszania. Obecnie coraz bardziej popularne stają się wizyty w salonach odnowy gdzie z pomocą specjalnych środków można przywrócić blask i objętość, które dodatkowo podtrzymają ten efekt przez wiele dni. Często wystarczy jedna lub dwie wizyty aby znów cieszyć się pięknymi włosami. Oczywiście nie można się wtedy zaniedbać ponieważ znów trzeba będzie odwiedzić salon odnowy.