Prawidłowe mycie włosów

Zobacz również: |

Prawidłowa pielęgnacja włosów to nie tylko odpowiednie odżywianie i ochrona włosów, ale także indywidualnie dobrany sposób mycia włosów i skóry głowy. Wbrew pozorom, to jaki szampon zostanie użyty, a także to, w jaki sposób obchodzi się z włosami podczas ich mycia, ma duży wpływ na kondycję włosów. Prawidłowo wykonany sposób mycia włosów powoduje, że pielęgnacja włosów już na wstępie może stać się łatwiejszym zadaniem.

Szampony do włosów

Dobór szamponu do włosów powinien odbywać się z uwzględnieniem składników, jakie zawiera. Główna zasada, jaką należy przyjąć brzmi: im delikatniejszy szampon, tym zwykle lepiej dla włosów. Dlatego dobrze jest sięgać po produkty, które zawierają jak najmniej detergentów i mają względnie krótki skład. Idealnym rozwiązaniem mogą być szampony dla dzieci, które zazwyczaj są łagodniejsze. Oczywiście raz na jakiś czas, trzeba jednak dobrze oczyścić nie tylko włosy, ale i skórę głowy. Wówczas sięga się po mocniejszy szampon, który zawiera takie detergenty jak na przykład SLS. Użyty raz na jakiś czas sprawi, że z włosów zostaną wymyte substancje oblepiające strukturę włosa, a skóra głowy będzie świeża.

Pielęgnacja włosów

Dobra pielęgnacja włosów to także sposób obchodzenia się z włosami w trakcie ich mycia. Przede wszystkim należy podejść do tego zadania w sposób delikatny. Nie wolno włosów szarpać czy szorować, nie jest też wskazane nadużywanie dużej ilości szamponu. Znaczenie ma także temperatura wody, jaka zostanie użyta do mycia włosów. Nie powinna ona być ani za gorąca, ani tez za zimna. Zbyt gorąca może przyczynić się do przetłuszczenia skóry głowy, zimna z kolei doprowadzić może do choroby.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Pielęgnacja włosów