Pielęgnacja włosów nocą

Zobacz również: |

Nie wszyscy wiedzą, że świadoma pielęgnacja włosów to także dbanie o nie podczas snu. Bardzo ważne jest bowiem, aby włosy nie ulegały zniszczeniu podczas drzemki, bo wbrew pozorom, może to się znacząco przyczynić do złego stanu włosów.

Wilgotne włosy

Przede wszystkim, nie warto chodzić spać w mokrych włosach. Wilgotne włosy są bardziej podatne na zniszczenia, a w przypadku kontaktu z poduszką, zniszczenia te mogą być większe. Ponadto włosy mogą ulec licznym odkształceniom, przez co fryzura następnego dnia będzie się prezentować o wiele gorzej. Dlatego mycie i pielęgnacja włosów powinna się odbywać dużo wcześniej, tak aby włosy zdążyły wyschnąć do czasu położenia się do łóżka.

Spinaj włosy na noc!

Do snu dobrze jest również spinać włosy. Tutaj wybór metody jest dowolny, jednak nie powinno się zbytnio ściskać włosów. Najlepsze będą więc luźne koczki, warkocze czy delikatne podpięcia włosów. Dobrze jest użyć do tego gumek i spinek o gładkiej powierzchni, aby nie powodowały one dodatkowego tarcia o włosy. Warto jest też zainwestować w satynową poszewkę na poduszkę. Jest ona delikatna i gładka, co sprzyjać będzie włosom. Tradycyjne poszewki często są chropowate w dotyku, co może wzmagać puszenie się włosów.

Pielęgnacja włosów przejawiać się może także w stosowaniu rozmaitych substancji odżywczych, które pozostawiane są na noc. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby niewielką ilość olejku czy maski wetrzeć we włosy, odpowiednio je upiąć i tak położyć się spać. Włosy nasycą się do rana składnikami odżywczymi, rano wystarczy jedynie zmyć pozostałości kosmetyku delikatnym szamponem.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Pielęgnacja włosów