Pielęgnacja włosów mężczyzn

Zobacz również: |

Wydawałoby się, że pielęgnacja włosów to domena kobiet. Tymczasem również mężczyźni powinni zainteresować się swoją czupryną. Ze względu na częste skłonności do wypadania, pielęgnacja włosów jest tutaj jak najbardziej wskazana.

Przede wszystkim mężczyźni muszą uważać na silne detergenty i substancje wysuszające skórę głowy. Substancje te mogą przyczynić się do wypadania włosów, dlatego warto zastąpić je tymi delikatniejszymi. Ponadto, przy włosach krótkich, nie zawsze konieczne jest codzienne mycie, a panowie zwykle tak właśnie postępują z włosami. Warto przyjrzeć się bliżej swoim włosom, czy jest to konieczne. Przy myciu włosów dobrze jest też uważać na zbyt wysoką temperaturę wody.

Pielęgnacja włosów u mężczyzny również może być bogata w odżywianie. Warto jednak sięgać po lekkie odżywki, które nie obciążą zbytnio krótkich włosów. Mogą to być odżywki bez spłukiwania czy odżywki w spray’u.

Dodatkowo, pielęgnacja włosów krótkich jest łatwo wzbogacić o rozmaite wcierki do skóry głowy. Są one wskazane zwłaszcza wśród panów, którzy mają skłonności do wypadania włosów. Wcierkę wystarczy wetrzeć w skórę głowy za pomocą odpowiedniego aplikatora, a następnie delikatnie wmasować palcami. Pobudzi to także ukrwienie skóry głowy, co sprzyja rośnięciu włosów.

Panowie powinni również uważać na kosmetyki stylizacyjne, takie jak pasty, żele czy pianki. Choć pomagają one ułożyć fryzurę, ich skład nie zawsze jest dobry dla kondycji włosów. Warto unikać zwłaszcza tych kosmetyków, które w składzie zawierają alkohol.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Pielęgnacja włosów