Pielęgnacja włosów z łupieżem

Zobacz również: |

Osoby zmagające się z łupieżem mogą mieć problem, jeśli w grę wchodzi pielęgnacja włosów. Przede wszystkim nie wszystkie kosmetyki będą odpowiednie dla takiego problemu ze skórą głowy. Niektóre z nich mogą bowiem powodować nasilenie się łupieżu.

Mycie włosów z łupieżem

Mycie włosów u osób z łupieżem powinno być częste, w innym przypadku, brudne włosy będą pożywką dla grzybów. Ponadto warto zainwestować w leczniczy szampon, która za zadanie ma przeciwdziałać łupieżowi. Można go stosować wymiennie z delikatnym szamponem. Skórę głowy można również oczyszczać odpowiednim peelingiem, albo gotowym produktem zakupionym w sklepie, lub też peelingiem wykonanym samodzielnie w domu.

Pielęgnacja włosów z łupieżem również powinna być odżywcza. Ważne jest jednak, by nie nakładać masek czy odżywek na skórę głowy, a jedynie na długość włosów. W ten sposób włosy zostaną odpowiednio wypielęgnowane, natomiast skalp nie będzie miał styczności z danym produktem. Wbrew pozorom, można stosować również oleje na włosy, choć tu aplikacja ich powinna być dosyć krótka. Istnieją też oleje lecznicze, na przykład olej łopianowy, który korzystnie wpływa na skórę głowy.

Pielęgnacja włosów z łupieżem

Pielęgnacja włosów z łupieżem powinna mieć przede wszystkim charakter leczniczy, dlatego warto sięgać po profesjonalne i apteczne rozwiązania, dedykowane dla tego typu włosów. Ponadto warto pamiętać o tym, aby nie przegrzewać skóry głowy. Dlatego nieodpowiednie będzie używanie zbyt ciepłej wody do mycia włosów, nakładanie turbanów z ręcznika czy korzystanie z czepków foliowych.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Jak dbać o włosy..., Pielęgnacja włosów