Pielęgnacja włosów latem

Zobacz również: |

Pielęgnacja włosów latem powinna być dosyć wzmożona. Jest to bowiem czas, kiedy silne słońce może wysuszać włosy. Ponadto wiatr może sprzyjać plątaniu i tworzeniu się kołtunów. Jak więc postępować z włosami podczas lata i wakacji?

Zabezpieczenie włosów

Przede wszystkim, letnia pielęgnacja włosów powinna polegać na ich konsekwentnym zabezpieczeniu. Jest to konieczne zwłaszcza podczas urlopu, gdy włosy wystawiane są na promieniowanie słoneczne. Warto wówczas sięgnąć po odżywki w spray’u, które dodatkowo będą chronić strukturę włosa. Powinny być one bogate w emolienty, na przykład oleje czy silikony. Kosmetyki powinny również zawierać filtr UV, które chronią przed promieniami słonecznymi. Wbrew pozorom, jest to ważne także dla włosów. Ochronę zapewnić może również nakrycie głowy, na przykład letni kapelusz. Dobrze jest również zabezpieczać końcówki włosów, które jako pierwsze zwykle ulegają zniszczeniu.

Kąpiele w morzu

Podczas wakacji jest jeszcze jeden czynnik, które uwzględniać powinna pielęgnacja włosów. Otóż kąpiele morskie nie są najlepsze dla włosów, gdyż sól morska może mieć wysuszające działanie na włosy. Nie oznacza to jednak, że należy rezygnować z wakacji nad morzem. Wystarczy dobrze zabezpieczać włosy przed morską kąpielą. Odpowiedni będzie wyżej wspomniany spray do włosów. Sprawi to, że sól nie wniknie zbyt głęboko w strukturę włosa. Po kąpieli w morzu należy za każdym razem oczyścić włosy. Najlepsze będą do tego delikatne szampony, które przeciwdziałać będą wysuszeniu zarówno włosów, jak i też skóry głowy.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Pielęgnacja włosów