Pielęgnacja włosów tylko dla siebie

Zobacz również: |

Zdrowe i zadbane włosy to marzenie każdej kobiety, dlatego pielęgnacja włosów bywa dla wielu bardzo ważna. Zdarza się jednak, że ktoś do celu dąży z wielką determinacją, porównując dodatkowo włosy swoje z innymi. Jest to duży błąd, pielęgnacja włosów powinna być tylko dla siebie!

Z podziwem spoglądamy na długie i gęste włosy innych osób, z czego niekiedy rodzi się frustracja, bo wzmożona pielęgnacja włosów nie przynosi tak spektakularnych efektów. Mimo stosowania wielu kosmetyków, dbania o każdy pielęgnacyjny szczegół, wydaje się, że włosy nie wyglądają idealnie. Dlatego warto skupić się na sobie indywidualnie, nie porównując się do innych. Włosy każdego są inne, wiele wynika z uwarunkowania genetycznego, dlatego nie zawsze da się osiągnąć przykładowo efektu długich i gęstych włosów. Nie ma jednak w tym nic złego, nawet najbardziej problematyczne włosy mogą wyglądać pięknie. Nie wszystkie jednak będą wyglądać tak samo.

Zdarza się również, że pielęgnacja włosów ma prowadzić do bardzo długich włosów, właściwie za wszelką cenę. Oznacza to, że zapuszczanie włosów staje się priorytetem, choć nie jest to dobre podejście. Nawet najdłuższe włosy będą wyglądać mało estetycznie, kiedy ich końce będą rozdwojone, a włosy rzadkie czy zbite w strąki. Zapuszczanie włosów za wszelką cenę nie ma więc sensu. Lepiej sięgnąć raz na jakiś czas po nożyczki, aby pozbyć się wysuszonych końcówek i cieszyć się po prostu zdrowymi włosami. Oczywiście wcale to nie wyklucza zapuszczania ich, jedynie na efekty trzeba będzie poczekać nieco dłużej.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Pielęgnacja włosów