Pielęgnacja i ochrona włosów w zimie

Zobacz również: |

Nie tylko lato jest dla włosów ciężkim okresem. Zimą, oprócz wysuszania włosów mrozem (towarzyszącego przebywaniu latem w słońcu), nasze włosy spotyka wiele innych negatywnych skutków ochłodzenia. Dlatego czasem warto zastanowić się nad zmianą pielęgnacji, gdyż przy każdej porze roku fryzury wymagają nieco innej pielęgnacji i opieki.

Pielęgnacja i ochrona włosów w zimie

Czapka do włosów to coś, czego część z nas unika, by zapobiec utracie objętości. To fakt – po zdjęciu czapki fryzura nie wygląda już tak idealnie, jak przed wyjściem z domu, ale ważniejsze jest przecież zdrowie. Zdrowie organizmu, w tym także włosów. Zimno źle wpływa na cebulki, może je osłabić, przez co włosy zaczną wypadać. Aby uchronić się przed negatywnymi skutkami noszenia czapki, wystarczy płukać je w antystatycznym płynie do płukania lub pryskać tego typu sprejem, a włosy przestaną się elektryzować. Oprócz tego ważny jest także materiał, z którego wykonana jest czapka – lepiej wybierać te z wełny lub innych naturalnych materiałów, gdyż tylko one nie przeszkadzają skórze głowy oddychać.

Pielęgnacja włosów

W okresie zimowym ważne jest także ograniczanie do minimum suszarki. W tej porze roku suche i gorące powietrze jest praktycznie wszędzie, gdzie jest możliwość włączenia ogrzewania. Jeśli tylko mamy taką możliwość, warto myć włosy odpowiednio wcześniej i pozwalać im wyschnąć naturalnie. Także przez suche powietrze, włosy tracą więcej wilgoci, dlatego jest to idealny czas dla olejowania włosów i nakładania na nie wszelkiego rodzaju nawilżających odżywek zawierających w składzie oleje, takie jak arganowy, jojoba czy kokosowy.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Jak dbać o włosy..., Pielęgnacja włosów