Pielęgnacja dla początkujących

Zobacz również: |

W Internecie znaleźć można bardzo wiele porad, jak dbać o włosy. Jednak osoba, która dopiero zaczyna swoją przygodę w tej dziedzinie, może się pogubić, jak właściwie zacząć? Oto kilka wskazówek, jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów osoby początkującej.

Mycie włosów

Najlepiej zacząć od odpowiedniego mycia włosów. Należy to robić tak często, jak tylko włosy potrzebują odświeżenia. Do codziennego mycia włosów odpowiednie będą delikatne szampony, raz na jakiś czas włosy dobrze solidnie oczyścić mocniejszym produktem.

Odżywianie włosów

Pielęgnacja włosów to przede wszystkim odpowiednie ich odżywianie. Dlatego osoby początkujące powinny nabyć choćby  po jednym produkcie w postaci odżywki oraz maski do włosów. Odżywkę należy stosować po każdym myciu włosów, inaczej włosy nie będą odpowiednio chronione i wypielęgnowane. Raz w tygodniu trzeba zastosować maskę do włosów, dobrze jest także choć raz w tygodniu użyć odpowiedniego oleju do włosów. Warto także zabezpieczać końcówki włosów odpowiednim produktem, na przykład serum czy olejkiem.

Zrezygnuj z…

Pielęgnacja włosów nie przyniesie efektów, jeśli towarzyszyć jej będzie niewłaściwa stylizacja włosów. Przede wszystkim włosy należy rozczesywać po wyschnięciu, nie gdy są mokre. Suszenie włosów jest zbędne, jeśli jednak nie ma innego wyjścia, należy robić to chłodnym nawiewem. Włosy rozczesywać należy delikatnie, dobrym grzebieniem lub szczotką. Trzeba także zrezygnować z prostownicy czy lokówki, a także ograniczyć kosmetyki stylizacyjne. Ważne jest też, aby nie zawierały one w składzie alkoholu, który wysusza włosy.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Pielęgnacja włosów