Oleje na włosy

Zobacz również: |

Dobra pielęgnacja włosów wymaga wzmożonej ilości emolientów, wśród których najpopularniejsze są oleje. Są to zwykle produkty łatwo dostępne, dlatego warto wprowadzić je do codziennych czynności pielęgnacyjnych.

Oleje do włosów dostępne na rynku

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów olejów. Począwszy od tych najbardziej znanych, na przykład olej rzepakowy, oliwa z oliwek czy olej z pestek winogron, a skończywszy na olejach z pestek wiśni, malin czy arbuza. Tak naprawdę każdy olej może znaleźć zastosowanie jako kosmetyk do włosów. Jednak pielęgnacja włosów olejami wymaga nieco wprawy, bowiem źle zaaplikowany olej może przyczyniać się do niezbyt świeżego wyglądu włosów. Jednak nie ma obaw, olej spokojnie można zmyć nawet delikatnym szamponem. W razie jednak potrzeby, można powtórzyć proces mycia włosów, tak aby uzyskać oczekiwaną świeżość.

Nakładanie oleju na włosy

Nakładanie oleju na włosy należy rozpocząć od niewielkiej jego porcji. Gdy włosy będą potrzebować go więcej, wówczas można sięgnąć po dodatkową ilość. Oleje można nakładać przed myciem włosów, dodawać je do masek i odżywek lub też nakładać po myciu, jako produkt ochronny. W każdym z tych przypadków ilość użytego oleju będzie inna. O ile przed myciem można pozwolić sobie na większą ilość, tak do zabezpieczania włosów wystarczy zaledwie kilka kropel. Systematyczna pielęgnacja włosów olejami sprawi, że włosy będą bardziej nawilżone, łatwiejsze do rozczesania, a ich wygląd będzie prezentował się lepiej. Oleje służą także ochronie włosów przed zniszczeniami, dlatego są idealne do włosów łamliwych i suchych.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Kosmetyki do włosów, Olejki, Pielęgnacja włosów