Jak odpowiednio pielęgnować loki?

Zobacz również: |

Któraż z kobiet nie marzy o idealnych, zadbanych i wypielęgnowanych włosach, za którymi oglądają się na ulicy wszyscy panowie? Są osoby, którą umyją włosy jedynie szamponem i prezentują się one pięknie. Loki są jednak dużo bardziej wymagające, jeśli chodzi o pielęgnację. Jak odpowiednio pielęgnować włosy kręcone?

Loki uwielbiają bogatą pielęgnację. Warto postawić na mocno nawilżające maseczki, które będziemy aplikować na włosy przynajmniej raz w tygodniu. Koniecznie zaopatrzmy się także w porządną odżywkę, która wygładzi kręcone włosy i pomoże w ich rozczesywaniu. Sprzedawczyni w drogerii z pewnością doradzi nam odpowiedni kosmetyk. Niezbędna może się okazać również wizyta w salonie fryzjerskim. Fryzjer pomoże nam dobrać odpowiednią fryzurę, która będzie pasować do kształtu naszej twarzy oraz do samego typu włosów.

Włosy kręcone potrzebują odpowiedniego stylizatora, żeby wyglądać pięknie i wzmocnić ich skręt. Możemy wybierać wśród pianek, kremów i żeli do włosów. Wystarczy niewielka ilość, żeby loki były pięknie podkreślone, a przy tym nie straciły na objętości.

Warto również zaopatrzyć się w suszarkę z dyfuzorem – to specjalna końcówka do suszarki z wypustkami, która pozwoli nam wzmocnić skręt i nadać włosom objętości.

Jeśli nie radzimy sobie z pielęgnacją naszych włosów – wybierzmy się do najbliższego salonu fryzjerskiego. Fryzjer dobierze nam odpowiednie kosmetyki i poradzi, jak dbać o ten ciężki w pielęgnacji typ włosów.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Jak dbać o włosy..., Pielęgnacja włosów