Odpowiednia maska do włosów

Zobacz również: |

Odpowiednia pielęgnacja włosów wymaga używania rozmaitych masek do włosów. Stąd rodzi się pytanie, która maska będzie odpowiednia, skoro na rynku dostępnych jest bardzo wiele tego typu produktów?

Pielęgnacja włosów to nie taka łatwa sprawa, gdy kusi wiele reklam z modelkami o pięknych włosach. Na szczęście istnieje wiele dobrych i sprawdzonych produktów, które przysłużą się włosom. Wybór maski zależy od stanu włosów, jednak istnieją pewne uniwersalne zasady, czym kierować się przy jej wyborze. Zdarza się bowiem, że produkt nazwany jest maską, jednak jego skład nie jest zbyt treściwy, stąd prędzej nadaje się on jako odżywka. Maska bowiem powinna zawierać dużo substancji, na przykład protein, emolientów i humektantów. Powinny one się znajdować wysoko w składzie, najlepiej zaraz po wodzie, która zazwyczaj znajduje się na pierwszym miejscu listy. Im więcej znanych substancji, takich jak: keratyna, oleje czy aloes, tym maska jest bardziej treściwa.

Dobra maska zazwyczaj będzie gęsta, nie zaś lejąca. Nie tylko świadczy to o dużej zawartości drogocennych składników, ale jest też łatwiejsze w aplikacji. Wówczas pielęgnacja włosów będzie łatwiejsza, gdyż maska po prostu nie będzie spływać z włosów.

W maskach należy unikać zbyt wielu konserwantów i parabenów, bowiem jest to produkt, który zwykle długo trzyma się na włosach. Niedozwolony jest także alkohol w składzie, chyba, że znajduje się on na końcu listy, wtedy można mieć pewność, że jest on w niewielkiej ilości. Maski nie powinny zawierać także zbyt wielu silikonów.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Odżywki, maski