Metody nakładania oleju

Zobacz również: |

Pielęgnacja włosów w oparciu o oleje powinna być systematyczna, aby przyniosła oczekiwane rezultaty. Zwykle trzeba na nie trochę poczekać, choć włosy mogą się lepiej prezentować już po pierwszym użyciu. Ciekawym rozwiązaniem jest przetestowanie kilku metod olejowania włosów, aby wybrać tę najkorzystniejszą.

Na sucho

Pielęgnacja włosów może rozpoczynać się od zabiegu nakładania oleju na suche włosy. Robi się to zwykle przed planowanym myciem włosów. Olej należy rozprowadzić po całej długości włosów, a następnie trzymać go minimum 30 minut. Zdarza się również, że niektórym pasować będzie pozostawianie oleju na włosach przez całą noc, a dopiero rano dochodzi do mycia włosów.

Na mokro

Metoda ta jest podobna do poprzedniej, z tym, że olej nakłada się na zwilżone wcześniej włosy. Bywa tak, że pielęgnacja włosów w ten sposób sprawdza się lepiej, gdy włosy posiadają dodatkowe nawilżenie w postaci wody.

W kąpieli

W tym przypadku olej dodaje się do miski pełnej wody, a następnie moczy się w niej włosy, tak, aby nasiąkły one obecnym w wodzie olejem. Metoda ta jest dosyć precyzyjna, ponieważ można mieć pewność, że olej został równomiernie rozprowadzony po całości włosów.

Jako dodatek

Olej można dodać do ulubionej maski czy odżywki, przez co kosmetyki te będą mieć wzbogacony skład, a włosy wchłoną więcej substancji odżywczych.

Po myciu

Kilka kropel oleju można wetrzeć w świeżo umyte włosy, zwłaszcza w ich dolne warstwy. Wówczas olej podziała jak odżywka czy serum bez spłukiwania, w odpowiedni sposób dociążając włosy.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Olejki, Pielęgnacja włosów, Zabiegi