Maski i odżywki do włosów

Zobacz również: |

Maska czy może odżywka do włosów? To pytanie zadają sobie osoby, które uświadamiają sobie, jak ważna jest pielęgnacja włosów. Choć między obydwoma produktami występują zwykle pewne różnice, można je oczywiście stosować wymiennie. Co jednak będzie lepszym wyborem, aby pielęgnacja włosów była jak najbardziej skuteczna?

Odżywki do włosów

Odżywka to produkt, który bez obaw można stosować po każdym myciu głowy. Jej konsystencja zazwyczaj jest lekka, dlatego nie powinna obciążać włosów. Zwykle trzyma się ją na włosach do kilku minut, niektóre mają także charakter ekspresowy, to znaczy wystarczy je lekko wmasować we włosy i spłukać. Istnieją również odżywki bez spłukiwania, na przykład w formie spray’u na włosy. Po odżywki powinny sięgać przede wszystkim te osoby, których pielęgnacja włosów nie musi być skomplikowana, gdyż włosy są w dobrej formie. Pełni ona w tym przypadku przede wszystkim funkcje ochronną i ułatwiającą rozczesywanie włosów.

Maski do włosów

Maska do włosów zwykle ma bogatszy skład, a więc zawiera więcej substancji aktywnych, które dobrze wpływają na stan włosów. Dłuższy jest także czas trzymania maski na włosach. Zaleca się nałożyć maskę na minimum 30 minut, czasem dłużej, najlepiej też pod czepek, który dodatkowo sprawi, że substancje odżywcze wnikną w głąb włosa. Maski do włosów to idealny produkt do pielęgnacji włosów suchych i zniszczonych, zwłaszcza farbowanych czy rozjaśnianych. Maskę należy stosować choć raz w tygodniu, jednak w przypadku złego stanu włosów, nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać jej częściej, na przykład zamiast odżywki.

Pielęgnacja włosów


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Odżywki, maski