Jak myć włosy

Zobacz również: |

Pielęgnacja włosów to nie tylko ich odżywianie, ale także odpowiednie mycie. Jakie są więc metody mycia włosów? I jak odpowiednio wykonać tę czynność?

Przede wszystkim, włosy można myć rozmaitymi produktami. Podstawę stanowią oczywiście najzwyklejsze szampony, kolejną grupę stanowią szampony o delikatnym składzie. Niektórzy preferują również mycie włosów lekką odżywką. Oczywiście jest to możliwe, a włosy pozostaną świeże i jednocześnie dobrze nawilżone. Dobrymi produktami do mycia są także kosmetyki dla dzieci, na przykład dedykowane im szampony czy żele do całego ciała. Popularne są również kosmetyki w formie mydła, na przykład mydło czarne czy mydło cedrowe. Należy również pamiętać, że w przypadku niektórych osób, pielęgnacja włosów kosmetykami z silikonami jest niezbyt wskazana. Wówczas warto czytać składy kosmetyczne i unikać tych produktów w szamponach.

Wśród osób, dla których pielęgnacja włosów jest kluczowa, popularną metodą mycia włosów jest tak zwane OMO, czyli odżywka, mycie, odżywka. Metoda ta polega na nałożeniu odżywki na zwilżone włosy po ich całości, następnie delikatnym myciu skóry głowy szamponem, po czym wszystko zostaje dokładnie spłukane. Na koniec znów nakłada się odżywkę, tym razem w celu kondycjonowania włosów i ułatwienia ich rozczesania.

Dobrym sposobem jest także metoda kubeczkowa, Polega ona na rozcieńczeniu szamponu w kubku, tak aby wytworzyła się z niego piana. Rozcieńczony szampon nakłada się wówczas na włosy, w celu dokładnego umycia skóry głowy i włosów. Jest to delikatny sposób, który mimo to, dokładnie oczyszcza.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Pielęgnacja włosów, Zabiegi