Jak dobierać kosmetyki

Zobacz również: |

Na rynku dostępna jest ogromna ilość kosmetyków do włosów. Jak więc wybrać te, które będą najlepsze, a pielęgnacja włosów nimi przyniesie same korzyści?

Dobieranie odpowiednich kosmetyków do włosów

Aby dobrać odpowiednie kosmetyki do włosów, konieczna jest umiejętność czytania składów kosmetycznych. Choć może się to wydawać skomplikowane, niekiedy wystarczy zapamiętać kilka reguł i nazw, aby wybrać już odpowiedni kosmetyk. Przede wszystkim, wymienione w składzie substancje uszeregowane są w kolejności od największego do najmniejszego stężenia. Oznacza to, że obecny wysoko w składzie alkohol denat może szkodzić włosom. Z kolei olej, który znajduje się w drugiej połowie składu, niekoniecznie musi działać intensywnie na włosy.

Pielęgnacja włosów wciąż będzie skomplikowana, jeśli ktoś nie nauczy się rozpoznawać emolientów, humektantów i protein w składach kosmetycznych. Emolienty to najczęściej substancje ze słowem „oil”, a także silikony czy alkohol cetyl. Proteinami będą: keratyna, jedwab, spirulina, proteiny pszenicy. Natomiast szukając w kosmetyku humektantów, warto zwracać uwagę na obecność: miodu, aloesu, gliceryny czy kwasu hialuronowego.

Skład kosmetyków

Przy wyborze kosmetyku dobrze jest się kierować krótkim składem kosmetycznym. Warto też unikać produktów, którego skład ma skomplikowane nazwy i wiele nie da się rozszyfrować. Zazwyczaj będą to konserwanty i parabeny, które niekoniecznie dobrze działają na włosy. Warto też pamiętać, że po słowie „perfum”, kolejne występujące substancje będą naprawdę w niewielkim stężeniu.

Znając powyższe zależności, pielęgnacja włosów na pewno będzie prostsza, nawet dla osób początkujących.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Kosmetyki do włosów, Pielęgnacja włosów