Domowe maseczki na włosy, maseczka z jajka

Zobacz również: |

Aby włosy były prawdziwym, kobiecym atutem trzeba o nie odpowiednio dbać. Drogeryjne półki aż uginają się od ciężaru produktów, które mają poprawiać kondycję włosów, dbać o nie oraz odpowiednio pielęgnować. Jednak, czy takie preparaty, do których jesteśmy zachęcani w reklamach naprawdę działają? Czy też konieczne jest dodawanie do składów wiele chemicznych substancji ?

Lepszym, tańszym i z całą pewnością bardziej skutecznym sposobem na piękne włosy są domowe maseczki. Mają one przede wszystkim działać. Ich przygotowanie i skład zazwyczaj są banalnie proste.

Maseczka z jajkiem do włosów suchych i wymagających regeneracji

Maska na włosy z jajka jest to bardzo popularną maseczką domowej roboty. Trudno się dziwić, ponieważ jajka znajdują się w chyba każdej lodówce, co więcej są one skarbnicą wielu witamin i pierwiastków. Do przygotowania maski z jajek potrzebne nam są jajka oraz oliwka z oliwek. Przygotowanie jest równie proste, jak jej skład. Wystarczy ubić jajka trzepaczką, a następnie dodać dwie łyżeczki oliwy. Te proporcje można oczywiście lekko modyfikować i dostosować do długości swoich włosów. Tak przygotowaną domową maseczkę z jajek wystarczy nałożyć na włosy. Warto owinąć głowę czepkiem i dodatkowo ciepłym ręcznikiem. Taki kompres sprawi, iż substancje odżywcze będą szybciej i skuteczniej wnikały wgłąb włosów. Efekty maski na włosy z jajek są oczywiście bardzo pozytywne, jednak należy stosować taką maskę regularnie, przynajmniej raz w tygodniu.

Maseczka miodowa

O niezwykłych właściwościach miodu pewnie nikogo nie trzeba przekonywać. Jest on bardzo zdrowy i ma bardzo pozytywny wpływ nie tylko na włosy, ale i na cały organizm. Aby przygotować dobrą maskę do włosów wystarczy zaledwie jedna łyżka miodu oraz dwie łyżki oliwki z oliwek. Składniki oczywiście łączymy ze sobą mieszając. Później aplikujemy je na włosy i trzymamy minimum pół godziny. Warto nałożyć w tym czasie na włosy czepek i ciepły ręcznik, aby uzyskać lepszą skuteczność. Aby rezultaty były zauważalne warto stosować taką maskę przynajmniej raz w tygodniu.

Dzięki takim naturalnym maseczkom można w znacznym stopniu poprawić zarówno kondycję włosów, jak i skóry głowy. Takie maseczki jak maska na włosy z jajek mają mnóstwo zalet przede wszystkim są one skuteczne, naturalne i tanie. Jednak aby zauważyć ich pozytywny wpływ na włosy trzeba stosować je regularnie.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Bez kategorii