Domowa pielęgnacja włosów

Zobacz również: |

Wbrew częstemu myśleniu, dobra pielęgnacja włosów nie musi być droga. Na samym początku warto sięgnąć po naturalne produkty, które dostępne są w każdym domu. Pozwoli to sprawdzić jakie substancje służą danym włosom, zauważyć pierwsze efekty pielęgnacyjne, a także znaleźć swoje ulubione metody dbania o włosy.

Jajeczna maska do włosów

Jajka to produkt, który powszechnie znaleźć można w każdej lodówce. Nie wszyscy jednak wiedzą, że jest to doskonałe źródło protein także dla włosów. Popularnym zastosowaniem jest jajeczna maska do włosów. Wystarczy nałożyć rozmieszane jajko na włosy, potrzymać odpowiedni czas, a następnie umyć włosy jak zwykle. Po myciu warto sięgnąć jeszcze po odżywkę, która dodatkowo zdyscyplinuje włosy. Po takim zabiegu włosy staną się puszystsze, bardziej dociążone, wyglądające na bardziej zdrowe.

Olej na włosy

Innym produktem, który znaleźć można w kuchni, to oczywiście olej. Zrównoważona pielęgnacja włosów powinna być bogata w oleje, dlatego nic stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć po ten, który używany jest w kuchni. Można dodać jego niewielką ilość do odżywki lub maski do włosów. Dobrym zabiegiem jest nałożenie oleju bezpośrednio na włosy, przed ich myciem. Oleje mogą służyć także do zabezpieczania końcówek, tak by chronić je przed rozdwajaniem.

Oczywiście nie każdy produkt czy rodzaj oleju będzie odpowiedni dla każdego. Świadoma pielęgnacja włosów wymaga wielu prób, które pozwolą dobrać najlepsze rozwiązania. Dlatego tym bardziej warto sięgnąć najpierw po to, co znaleźć można w domu, aby uniknąć nietrafionych zakupów w przyszłości.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Pielęgnacja włosów