Jak dbać o suche włosy?

Zobacz również: |

Włosy mogą być prawdziwą ozdobą każdej kobiety – oczywiście jeśli są zdrowe, lśniące, zadbane i odpowiednio wypielęgnowane. Często jednak nadmiar zabiegów chemicznych, produktów stylizujących czy gorącego powietrza powoduje, iż nasze kosmyki robią się suche i nieprzyjemne w dotyku. Jak pielęgnować suche włosy?

Z pewnością musimy postawić na delikatny szampon, który nie będzie ich jeszcze mocniej przesuszał. Warto poprosić o pomoc ekspedientkę w drogerii, z pewnością pomoże nam ona dobrać odpowiedni środek myjący. Suche włosy uwielbiają wszelkie maseczki i odżywki nawilżające. Powinniśmy je nakładać co każde mycie, aby skutecznie nawilżyć nasze włosy.

Dobrą opcją jest również wizyta w dobrze prosperującym gabinecie fryzjerskim. Dobry fryzjer pomoże nam wybrać odpowiedni zabieg nawilżający do włosów, który sprawi, że staną się one miękkie, gładkie i aksamitne w dotyku. Fryzjer doradzi także, jakich produktów używać do naszego typu włosów, żeby były one piękne i zadbane.

Ograniczmy także stylizację włosów na gorąco i przynajmniej na jakiś czas odstawmy prostownice, lokówki, karbownice i suszarki. Niech nasze włosy wyschną po umyciu naturalnie – za jakiś czas z pewnością się za to odwdzięczą.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Jak dbać o włosy..., Pielęgnacja włosów