Przejdź: System reklamy Test

Czym utrwalić fryzurę na włosach długich?

Zobacz również: |

Na długich włosach zrobienie fryzury nie jest proste, zarówno, jeśli chodzi o upięcia jak i wykonywanie loków. Włosy te pod własnym ciężarem mogą, bowiem mieć tendencję do rozkręcania się i wysuwania z misternie uplecionych fryzur. Aby temu zapobiec trzeba je odpowiednio utrwalić.

Lotion

Lotion to preparat przeznaczony do układania włosów jak i do utrwalania już wykonanych fryzur. Dobrze nadaje się, jako baza pod kręcenie włosów na wałkach czy lokówką. Wystarczy spryskać nim mokre włosy zanim przystąpimy do tworzenia fryzury, warto też lotionem spryskać końcowy efekt. Często ma on dodatki protein, dlatego dodatkowo chroni i wygładza włosy.

Pianka

Pianka jest kolejnym produktem do stylizacji włosów, który nakłada się przed wykonaniem właściwej fryzury, rozprowadzając ja równomiernie grzebieniem na włosach mokrych. Ma działanie utrwalające fryzurę, szczególnie, jeśli będziemy kręcić włosy na wałkach czy tapirować. Pianka nie nadaje się jednak do utrwalania włosów już po ułożeniu ostatecznej fryzury.

Lakier

Lakier to chyba uniwersalny środek, który posiada każda kobieta mająca długie włosy. Lakiery występują w różnych stopniach utrwalania, do fryzur, które mają trzymać się dłuższy czas zalecane jest wybranie mocnego lakieru. Lakierem można spryskać włosy już w trakcie wykonywania poszczególnych partii fryzury, zaleca się nim również utrwalać ostateczny efekt. Lakier może nadawać objętość, może również występować w wariancie nabłyszczającym.

Żel

Do wykończenia fryzury lub jej poszczególnych elementów zaleca się stosować ponadto żel w sprayu, który działa na podobnej zasadzie jak lakier. Uważajmy jednak, ponieważ jego nadmiar może sklejać włosy i ostateczny efekt jest mniej estetyczny niż w przypadku lakieru, ale jeśli masz mocno utrwalić tylko elementy fryzury ? do tego nada się świetnie.

Zobacz koniecznie: |
Pielęgnacja włosów jest bardzo istotna w życiu każdej kobiety. Nie jest łatwo utrzymać długich włosów w dobrej kondycji, ponieważ codziennie poddawane są różnym wyzwaniom takim jak czesanie, prostowanie czy suszenie. Również częste mycie może źle odbić się na stanie zdrowia włosów. Jeżeli jednak zacznie się stosować różnego rodzaju odżywki i preparaty można zapobiec rozdwajaniu końcówek i przesuszania. Obecnie coraz bardziej popularne stają się wizyty w salonach odnowy gdzie z pomocą specjalnych środków można przywrócić blask i objętość, które dodatkowo podtrzymają ten efekt przez wiele dni. Często wystarczy jedna lub dwie wizyty aby znów cieszyć się pięknymi włosami. Oczywiście nie można się wtedy zaniedbać ponieważ znów trzeba będzie odwiedzić salon odnowy.