Przejdź: System reklamy Test

Czym stylizować włosy długie?

Zobacz również: |

Wiadomo, że do włosów długich należy dobrać odpowiednie produkty do stylizacji, które utrwalą naszą fryzurę. Warto jednak zwracać uwagę również na to, jakimi narzędziami dokonujemy samej stylizacji, bowiem włosy długie wymagają specjalnego traktowania, co zagwarantuje później utrzymanie się fryzury przez długie godziny. Dobór narzędzi jest równie ważny, co samo utrwalenie włosów.

Wałki

Bardzo często chcąc uzyskać loki, korzystamy z nakręcania włosów na wałki. Warto jednak pamiętać, że do włosów długich nadają się wałki grube, które pozwalają uzyskać ładne, pełne loki/ Jeśli wybierzemy zbyt małą średnicę wałków, po ich zdjęciu możemy uzyskać napuszoną fryzurę w typie afro, która tak naprawdę do niczego nie będzie się nadawać.

Szczotki

Tutaj panuje podobna zasada jak przy doborze wałków ? odbijanie włosów od nasady i ich stylizowanie na szerokie loki lub fale najlepiej wykonuje się za pomocą grubych szczotek, przy wykorzystaniu modelowania, czyli ondulacji fenowej. Zbyt cienka szczotka spowoduje puszenie się włosów i brak optymalnego efektu stylizacji.

Grzebień

Włosy długie zwykle się tapiruje, tak by efekt odbicia od skóry głowy utrzymał się na dłużej. Do tego potrzebne są specjalne grzebienie z widełkami, służące do samego tapirowania jak i później do układania fryzury za pomocą widełek. Trzeba tylko pamiętać, by tapir utrwalić lakierem.

Urządzenia elektryczne

Wśród urządzeń elektrycznych przeznaczonych do stylizacji włosów długich warto wymienić lokówki ręczne lub automatyczne oraz prostownice. Pozwalają one uzyskać zarówno loki jak i całkowite wyprostowanie włosów, a doświadczony fryzjer powinien potrafić wykorzystywać te urządzenia zarówno na co dzień jak i przy wymyślnych stylizacjach. Urządzenia te można stosować również do wykończenia elementów fryzury wieczorowej.

Zobacz koniecznie: |
Pielęgnacja włosów jest bardzo istotna w życiu każdej kobiety. Nie jest łatwo utrzymać długich włosów w dobrej kondycji, ponieważ codziennie poddawane są różnym wyzwaniom takim jak czesanie, prostowanie czy suszenie. Również częste mycie może źle odbić się na stanie zdrowia włosów. Jeżeli jednak zacznie się stosować różnego rodzaju odżywki i preparaty można zapobiec rozdwajaniu końcówek i przesuszania. Obecnie coraz bardziej popularne stają się wizyty w salonach odnowy gdzie z pomocą specjalnych środków można przywrócić blask i objętość, które dodatkowo podtrzymają ten efekt przez wiele dni. Często wystarczy jedna lub dwie wizyty aby znów cieszyć się pięknymi włosami. Oczywiście nie można się wtedy zaniedbać ponieważ znów trzeba będzie odwiedzić salon odnowy.