Przejdź: System reklamy Test

Codzienna pielęgnacja długich włosów

Zobacz również: |

Włosy długie wymagają od nas specjalnej pielęgnacji, ponieważ zaniedbane mają tendencję do mikrouszkodzeń. Te natomiast mogą wywoływać w nich pęknięcia, rozdwajanie się końcówek czy chropowata powierzchnię i tym samym trudność w rozczesywaniu. Nie raz w niezadbanych włosach tworzą się nieestetyczne kołtuny.

Jak dbać o długie włosy

Ważna jest codzienna pielęgnacja, o której wiele osób posiadających długie włosy zapomina. Posiadaczki długich włosów powinny pamiętać o codziennym myciu, szczególnie jeśli włosy mają tendencję do przetłuszczania się. Dzięki temu będą one zawsze puszyste, a nie ?oklapną? na głowie i na pewno nie będą przetłuszczone. Do mycia włosów poleca się stosować szampon do włosów długich, ze skłonnościami do uszkodzeń. Oczywiście po myciu włosów należy je delikatnie rozczesać i to najlepiej miękką szczotką, nigdy nie powinno się na noc zostawiać włosów nierozczesanych, ponieważ długie pasma mogą się splątać. 1-2 razy w tygodniu warto zaaplikować na nie odżywkę w sprayu lub olejek na końcówki, dzięki czemu samo rozczesanie włosów nie będzie uciążliwe. W skład codziennej pielęgnacji powinno też wchodzić poranne rozczesanie włosów, a jeśli tylko zachodzi taka potrzeba, wymodelowanie ich czy tapirowanie w celu nadania fryzurze objętości. Fryzurę, która ma się utrzymać dłuższy czas należy jednak utrwalić za pomocą lakieru. W zależności od tego jaki efekt chcesz uzyskać, czasem do codziennej pielęgnacji może należeć również prostowanie włosów, ale wtedy trzeba pamiętać o ich zabezpieczeniu specjalnym kremem przeznaczonym do prostowania, który chroni włosy przed wysoką temperaturą. Jeśli o tym zapomnisz, już po pierwszym miesiącu zabiegu zobaczysz, że włosy staną się szorstkie, a końcówki bardzo zniszczone, nawet przybierając białawy kolor. Wtedy jedynym ratunkiem dla końcówek będzie ich przycięcie.

Zobacz koniecznie: |
Pielęgnacja włosów jest bardzo istotna w życiu każdej kobiety. Nie jest łatwo utrzymać długich włosów w dobrej kondycji, ponieważ codziennie poddawane są różnym wyzwaniom takim jak czesanie, prostowanie czy suszenie. Również częste mycie może źle odbić się na stanie zdrowia włosów. Jeżeli jednak zacznie się stosować różnego rodzaju odżywki i preparaty można zapobiec rozdwajaniu końcówek i przesuszania. Obecnie coraz bardziej popularne stają się wizyty w salonach odnowy gdzie z pomocą specjalnych środków można przywrócić blask i objętość, które dodatkowo podtrzymają ten efekt przez wiele dni. Często wystarczy jedna lub dwie wizyty aby znów cieszyć się pięknymi włosami. Oczywiście nie można się wtedy zaniedbać ponieważ znów trzeba będzie odwiedzić salon odnowy.