Zakwaszanie włosów

Zobacz również: |

Choć sformułowanie zakwaszanie włosów może wydawać się nieco dziwne, pielęgnacja włosów, zwłaszcza tych farbowanych, powinna być uzupełniana o ten zabieg.

Łuski włosów zwykle ulegają odchyleniu, przez co tworzą się w nich otwarte przestrzenie. Efekt ten wzmożony jest poprzez niewłaściwe zabiegi na włosach, ale również przez farbowanie. Domknięcie łusek jest więc czynnością, która może sprawić, że włosy będą gładkie i zdrowsze. Ponadto powoduje to, że farba będzie dłużej się utrzymywać na włosach. Taką funkcję pełni właśnie zakwaszanie, a pielęgnacja włosów w oparciu o tę czynność, jest idealna dla włosów farbowanych.

Zakwaszanie włosów jest możliwe dzięki użyciu produktów o niskim PH. Istnieje szereg kosmetyków, które posiada takie substancje. Oczywiście można poradzić sobie także domowymi sposobami. Zakwaszanie włosów jest możliwe dzięki użyciu soku z cytryny albo octu. Porcję takiego produktu można dodać do maski albo odżywki i użyć po myciu włosów. Lepsze jednak wydają się płukanki z soku z cytryny lub płukanki octowe. Trzeba jednak produkt ten rozcieńczyć, przykładowo zmieszać wodę z octem, a dopiero później płukać mieszanką włosy.

Pielęgnacja włosów farbowanych poprzez zakwaszanie to idealna metoda na domknięcie łusek. Stosowana może być również na innych typach włosów, na przykład suchych i zniszczonych. Należy bowiem pamiętać, że łuski odchylają się także pod wpływem silnych detergentów, zawartych na przykład w szamponach. Po zakwaszaniu włosy odzyskają dawną gładkość i jedwabistość.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Pielęgnacja włosów