Uniesione i puszyste włosy

Zobacz również: |

Wzmożona pielęgnacja włosów może sprawić, że będą one mocniejsze i ładniejsze w wyglądzie. Zdarza się jednak, że przez nadmiar kosmetyków, włosy zaczynają zbijać się w mało estetyczne strąki, a także są oklapnięte u nasady głowy. Warto podjąć kilka kroków, aby zniwelować ten niechciany efekt.

Przede wszystkim, włosy dobrze jest myć tak często, jak wydaje się to konieczne. Dlatego jeśli rodzi się potrzeba, można wykonywać tę czynność codziennie. Dodatkowo, raz  na jakiś czas należy umyć włosy szamponem silnie oczyszczającym. Sprawi to, że oblepione rozmaitymi substancjami włosy, będą czyste, a tym samym bardziej puszyste i uniesione. Zapobiega to efektowi przyklapniętych, pozbijanych w strąki włosów. W sytuacjach kryzysowych można użyć suchego szamponu, który uniesie oklapnięte włosy.

Źle wyglądające włosy mogą być także wynikiem zbyt dużej ilości kosmetyków. W takim przypadku, pielęgnacja włosów odżywkami i maskami powinna odbywać się przed myciem włosów. Inna metoda to także nakładanie tego typu kosmetyków od linii ucha na resztę długości włosów. Sprawi to, że włosy zostaną odpowiednio potraktowane maską, jednocześnie zaś włosy przy skórze głowy będą bardziej puszyste. Pielęgnacja włosów właśnie w taki sposób ma uzasadnienie, ponieważ włosy bliżej skóry głowy są zwykle zdrowsze. Dlatego nie ma konieczności nakładania na tę warstwę kosmetyków za każdym razem. Z kolei włosy na długości są bardziej zniszczone, dlatego nie warto rezygnować z używaniu kosmetyków na tę część włosów.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Jak dbać o włosy..., Pielęgnacja włosów