Przejdź: System reklamy Test

Sposoby na domową regenerację włosów długich

Zobacz również: |

Włosy długie wymagają odpowiedniej pielęgnacji, ponieważ są narażone na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne, szczególnie latem. Są rzadziej podcinane niż włosy krótkie, dlatego bez odpowiedniej i regularnej pielęgnacji nie będą nas cieszyły zdrowym i pięknym wyglądem. Są pewne zabiegi regenerujące, które możesz wykonywać w domu i mogą one stanowić uzupełnienie dla regeneracji różnorodnymi środkami kosmetycznymi. Włosy długie warto po myciu włosów, chociaż raz na tydzień przelewać ciepłą wodą z dodatkiem niewielkiej ilości octu winnego lub jabłkowego ? kwas ma działanie sciągające strukturę włosa i zamyka jego łuski, nadając zdrowy wygląd i blask, przy czym ułatwia rozczesywanie.

Olejek rycynowy

Warto jest stosować regenerację przy użyciu środków, do których, na co dzień mamy łatwy dostęp. Jednym z ?babcinych? sposobów na regenerację jest olejek rycynowy, dostępny po bardzo niskiej cenie w każdej aptece. Na cała długość włosów można aplikować go pod postacią maski, w połączeniu z żółtkami jajek oraz naftą kosmetyczną ? specyfik zostawiamy na włosach na kilka minut, po czym dokładnie opłukujemy głowę. Olejek rycynowy warto bezpośrednio stosować na końcówki, szczególnie, gdy są one suche i mają skłonność do rozdwajania się.Można go stosować w takiej formie 2-3 razy w ciągu tygodnia

Jeśli posiadasz włosy cienkie, słabe i łamliwe, idealnym rozwiązaniem będzie?maseczka piwna. Wykonasz ją w domu z połowy szklanki piwa z dodatkiem jednego dużego jajka. Możesz dodać również kilka kropel soku z cytryny lub nafty kosmetycznej. Mieszankę rozprowadza się na świeżo umytych włosach, zostawiając na około 10-15 minut, po czym dokładnie spłukujemy maseczkę. Warto ją stosować raz w tygodniu, by poprawić kondycję włosów.

Zobacz koniecznie: |
Pielęgnacja włosów jest bardzo istotna w życiu każdej kobiety. Nie jest łatwo utrzymać długich włosów w dobrej kondycji, ponieważ codziennie poddawane są różnym wyzwaniom takim jak czesanie, prostowanie czy suszenie. Również częste mycie może źle odbić się na stanie zdrowia włosów. Jeżeli jednak zacznie się stosować różnego rodzaju odżywki i preparaty można zapobiec rozdwajaniu końcówek i przesuszania. Obecnie coraz bardziej popularne stają się wizyty w salonach odnowy gdzie z pomocą specjalnych środków można przywrócić blask i objętość, które dodatkowo podtrzymają ten efekt przez wiele dni. Często wystarczy jedna lub dwie wizyty aby znów cieszyć się pięknymi włosami. Oczywiście nie można się wtedy zaniedbać ponieważ znów trzeba będzie odwiedzić salon odnowy.