Jak skutecznie nawilżać włosy?

Zobacz również: |

Każda kobieta marzy o długich, miękkich i lśniących włosach. Aby osiągnąć taki stan, należy postawić na odpowiednią pielęgnację. Przede wszystkim włosom potrzebne jest nawilżenie, a odpowiadają za nie dwa rodzaje substancji – emolienty i humektanty.

Jak skutecznie nawilżać włosy?

Emolienty tworzą warstwę okluzyjną wokół włosa, która wspomaga odpowiednie nawilżenie. Popularne emolienty to przede wszystkim różnego rodzaju olejki. Humektanty z kolei wiążą wilgoć w strukturze włosa. Najpopularniejsze to miód, aloes czy kwas hialuronowy. Podstawowymi kosmetykami, które posiadają te substancje i pozwalają na nawilżenie włosów, to odżywki i maski. Należy je stosować po każdym umyciu włosów, aby skutecznie poprawiały kondycje włosów.

Nawilżanie włosów

Kiedy maski i odżywki to za mało, warto wypróbować również różnego rodzaju oleje, które doskonale nawilżają włosy. Olej można nakładać na włosy przed myciem, najlepiej na kilkadziesiąt minut. Stosowany może być również po myciu, w postaci kilku kropelek wtartych w końcówki włosów. W tym przypadku jednak należy uważać, aby nie przesadzić z ilością oleju, ponieważ włosy mogą wyglądać na ociężałe i przetłuszczone.

Popularnym rozwiązaniem jest również stosowanie odżywek w spray’ach lub różnego rodzaju sera, które przeznaczone są do aplikacji na włosy już umyte. Najczęściej stosuje się je nie na całość włosów, lecz jedynie na długości, mniej więcej od wysokości ucha. Dzięki nim, włosy nie tylko będą nawilżone, ale też będą chronione przed zniszczeniami, które powodują czynniki zewnętrzne, w tym przede wszystkim warunki atmosferyczne.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Jak dbać o włosy..., Kosmetyki do włosów, Odżywki, maski, Pielęgnacja włosów