Siemię lniane jako kosmetyk

Zobacz również: |

Pielęgnacja włosów to nie tylko sklepowe kosmetyki, ale sięganie także po naturalne substancje, które korzystnie wpływają na stan włosów. Takim produktem jest siemię lniane, które można wykorzystać na kilka sposobów.

Siemię lniane

Siemię lniane ma postać ciemnych, drobnych ziarenek. Aby przygotować z niego kosmetyk, który nada się do użycia na włosy, wystarczy podjąć kilka niezbyt skomplikowanych kroków. Jedną łyżkę siemienia lnianego zalać szklanką wody, a następnie zagotować. Powstały z wywaru „kisiel” należy przelać przez sitko, a następnie poczekać aż ostygnie.

Pielęgnacja włosów siemieniem lnianym

Pielęgnacja włosów siemieniem lnianym sprawdzi się w przypadku, gdy włosy potrzebują dodatkowego nawilżenia. Jest to bowiem substancja, która silnie wiąże wodę, a więc jest to humektant. Otrzymany wywar z siemienia lnianego można dodać do maski lub odżywki, aby wzmocnić jej działanie. Dobrym rozwiązaniem jest także nałożenie go bez dodatków, tuż po umyciu włosów. Popularna jest także płukanka z siemienia lnianego. Wystarczy po procesie mycia włosów wypłukać włosy w zmieszanym z wodą kisielem z siemienia lnianego. Włosy staną się wówczas błyszczące i gładkie.

Systematycznie stosowana pielęgnacja włosów siemieniem lnianym może przynieść bardzo dobre rezultaty. Przygotowany wywar można przechowywać w lodówce, przez co będzie on zdatny do użycia więcej niż jednorazowo. Ponadto siemię lniane charakteryzuje się bardzo niską ceną, dlatego warto spróbować, czy włosy polubią ten konkretny produkt. Wywar z siemienia lnianego można także pić, co również dobrze wpływa na włosy.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Kosmetyki do włosów, Pielęgnacja włosów