Rozdwajające się końcówki

Zobacz również: |

Rozdwajające się końcówki to problem, który dotyka wielu, nawet w przypadku, gdy pielęgnacja włosów jest sumiennie prowadzona. Skąd bierze się ten problem? I jak jemu zaradzić?

Rozdwajające się końcówki wynikają z zerwania się ochronnej łuski. Zwykle dotyczy to długich włosów, choć nie jest to jedyna zależność. Rozdwojone końcówki mogą być efektem szkodliwego działania, jak na przykład prostowanie, agresywne suszenie włosów czy częste ich farbowanie.

Pielęgnacja włosów z rozdwojonymi końcówkami powinna polegać przede wszystkim na ich zabezpieczaniu. Popularne produkty, które do tego służą to: jedwab, sera silikonowe, oleje i odżywki. Końcówki zabezpieczać trzeba po każdym myciu włosów, a w razie wzmożonej potrzeby, także między myciami włosów. Warto jednak zachować umiar w stosowanych produktach, bo włosy mogą wyglądać na przetłuszczone. Dlatego najlepsze będą do tego lekkie oleje, na przykład olej z pestek winogron czy olej z pestek wiśni. Najlepiej użyć jedynie kilku kropelek danego preparatu, by odpowiednio zabezpieczyć końcówki.

Regularne podcinanie włosów to obowiązek, gdy ma miejsce pielęgnacja włosów z rozdwajającymi się końcówkami. Zwykle chodzi o regularne podcinanie 2-3 centymetrów. Niekiedy jednak to za mało, gdyż zniszczenia mogły pójść znacznie wyżej. Wtedy podcięte włosy znów szybko zaczną się rozdwajać. Dlatego w niektórych przypadkach nie ma wyjścia, włosy wówczas trzeba podciąć nawet o 10 centymetrów. Krok ten wydawać się może dla wielu drastyczny, jednak naprawdę lepiej mieć włosy zdrowe.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Pielęgnacja włosów