Równowaga w pielęgnacji włosów

Zobacz również: |

Jakich substancji należy używać, aby pielęgnacja włosów przyniosła oczekiwane rezultaty?

Okazuje się, że najlepszym rozwiązaniem jest zrównoważone stosowanie różnych produktów, by móc cieszyć się zdrowymi i pięknymi włosami.

Równowaga w pielęgnacji włosów

Prawidłowa pielęgnacja włosów wymaga równowagi w stosowaniu substancji odżywczych, takich jak proteiny, emolienty i humektanty. Te pierwsze stanowią naturalny budulec włosa, a regularne stosowanie wypełnia jego ubytki. Emolienty to z kolei substancje ochronne, zmiękczające i okluzyjne, które przeciwdziałają utracie wilgoci z włosa. Najpopularniejsze substancje tego typu to rozmaite oleje i masła. Natomiast humektanty to substancje nawilżające, które wiążą wilgoć w strukturze włosa. Przykładowo są to: aloes, kwas hialuronowy czy miód.

Kosmetyki do włosów

Aby równowaga była dobrze zachowana, można zastosować kilka, równie odpowiednich rozwiązań. Jednym z nich jest kupowanie takich kosmetyków, które zawierają każdy z wymienionych rodzajów substancji. Wówczas można mieć pewność, że włosom dostarczono zrównoważonej dawki emolientów, protein i humektantów. Można także wymiennie stosować produkty, które bogate są w jeden rodzaj substancji odżywczych. Dobrym rozwiązaniem jest także wzbogacanie gotowych kosmetyków innymi produktami. Mogą być to również produkty spożywcze, dostępne w każdej kuchni. Przykładowo, gdy pielęgnacja włosów uboga jest w humektanty, do odżywki lub maski dodać można odrobinę miodu. Sprawi to, że włosy będą lepiej nawilżone, a przy tym bardziej lśniące i gładkie.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Pielęgnacja włosów