Proteiny dla włosów

Zobacz również: |

Zrównoważona pielęgnacja włosów wymaga wszystkich substancji aktywnych, korzystnych dla włosów. Wiele osób zapomina jednak o dobrym wpływie protein na włosy. Jak więc powinno się je stosować, by pielęgnacja włosów proteinami była skutecznie praktykowana?

Proteiny

Proteiny, inaczej białka, to podstawowy budulec włosa. Występuje on naturalnie w strukturze włosów, z czasem jednak, w miarę powstawania zniszczeń, tworzą się ubytki. Wówczas proteiny podziałają jak rusztowanie dla włosa, wypełniając jego ubytki. Jest to w pewnym sensie efekt tymczasowy, ponieważ proteiny można wymyć z włosa, a zniszczenia znów będą widoczne. Jednak dostarczając solidną dawkę protein raz na jakiś czas, można stworzyć efekt zdrowych włosów.

Proteinowanie włosów

Nie każde włosy lubią częste proteinowanie. Bywa też, że jedne lepiej reagują na keratynę, inne zaś na jedwab. Dlatego dobór odpowiednich protein to kwestia indywidualna. Proteiny nie powinny być także stosowane po każdym myciu włosów, a raz na jakiś czas. Optymalnie jest stosować je raz na dwa tygodnie, aby włosy były odżywione, lecz nie przeproteinowane. Ten drugi efekt bywa czasem bardzo zły dla włosów, ponieważ wyglądają one na suche i zniszczone, a niekiedy jedynym wyjściem jest ścięcie włosów po zbyt dużej ilości białka.

Pielęgnacja włosów proteinami

Podsumowując, pielęgnacja włosów proteinami może przynieść wiele korzyści. Należy jednak podejść do protein z umiarem, uważnie przyglądając się efektom stosowania produktów z proteinami. Bezpieczne proteinowanie włosów pozwala na osiągnięcie naprawdę ciekawych efektów.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Pielęgnacja włosów