Pielęgnacja włosów zniszczonych

Zobacz również: |

W życiu każdej kobiety nadchodzi moment, kiedy jest ona niezadowolona ze stanu swoich włosów i zauważa, że jest jej potrzebna odpowiednia pielęgnacja włosów. W przypadku włosów bardzo zniszczonych, działania jakie należy podjąć, wydawać się mogą nieco drastyczne. Na pewno jednak końcowe rezultaty będą korzystne.

Zniszczone włosy

Bardzo zniszczonych włosów nie da się naprawić. Co gorsza, zniszczenia na włosach mają tendencję pięcia się w górę, a więc rozdwojone końcówki mogą prowadzić do pogłębionego rozdwajania się włosów. Dlatego nie ma innej rady, zniszczone włosy należy odpowiednio podciąć. Nie chodzi tu jednak o 1 czy 2 centymetry, ale w niektórych przypadkach nawet kilkanaście centymetrów włosów.

Pielęgnacja włosów bardzo zniszczonych wymaga wyeliminowania czynników niszczenia. W praktyce oznacza to, że działania pielęgnacyjne nie będą miały sensu, jeśli ktoś przykładowo nie zaprzestanie niszczyć włosów prostowaniem, które przyczyniło się do złego stanu włosów. Nawet jeśli nie da się zrezygnować całkowicie z czegoś, warto ograniczyć to do minimum, na przykład prostując włosy tylko na specjalne okazje.

Czego potrzebują włosy zniszczone?

Wzmożona pielęgnacja włosów to coś, czego zniszczone włosy potrzebują najbardziej. Dlatego wskazane są bogate w składniki odżywcze maski, rozmaite oleje czy inne kosmetyki pielęgnacyjne. W przypadku włosów zniszczonych, warto sięgać również po silikony kosmetyczne. Będą one odpowiednio zabezpieczać włosy przed dalszymi zniszczeniami, wizualnie też sprawią, że włosy będą wyglądać na zdrowsze.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Jak dbać o włosy..., Pielęgnacja włosów