Pielęgnacja włosów zimą

Zobacz również: |

Gdy nadchodzą chłodniejsze dni, pielęgnacja włosów może być nieco bardziej wymagająca. Bowiem niskie temperatury, a także inne zjawiska pogodowe, takie jak: wiatr, deszcz czy śnieg, niezbyt służą kondycji włosów. Co zrobić, aby włosy po zimie wciąż były w dobrym stanie?

Zimowa pielęgnacja włosów

Przede wszystkim zimowa pielęgnacja włosów wymaga ochrony. W tym przypadku warto postawić na kosmetyki z dużą zawartością emolientów, na przykład odżywki, maski czy silikonowe spray’e do włosów. Dobrze jest pamiętać także o odpowiednim zabezpieczaniem końcówek, na przykład specjalnie przeznaczonym do tego serum. Jednak sama pielęgnacja włosów może nie wystarczyć, gdy za oknem widoczna jest zimowa aura.

Upięte czy rozpuszczone?

Zimą bardziej wskazane są upięcia włosów niż ich rozpuszczanie. Dlatego dobre będą wszelkiego rodzaju koczki czy warkocze. Obowiązkowa bywa także czapka, która chroni włosy przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Rozpuszczone włosy mogą się plątać pod wpływem wiatru, przez co powstają niezbyt mile widziane kołtuny, trudne do rozczesania. Ponadto trzeba również uważać na wszelkiego rodzaju chusty, szaliki czy inne zimowe akcesoria, które w kontakcie z włosami mogą przyczyniać się do ich niszczenia.

Zima nie jest najlepszym czasem dla włosów, jednak odpowiednia pielęgnacja włosów, połączona ze wzmożoną ostrożnością dotyczącą szkodliwych czynników zewnętrznych, sprawić może, że włosy na wiosnę będą w idealnym stanie. Z kolei wraz z rozpoczęciem wiosny warto pomyśleć o dodatkowej suplementacji, bo w tym okresie włosy mają zwykle tendencje do wypadania.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Pielęgnacja włosów