Pielęgnacja włosów wiosną

Zobacz również: |

Dużo mówi się o tym, jak dbać o włosy podczas mrozów i upałów, niewiele natomiast znaleźć można informacji, jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów wiosną. Czy trzeba stosować się wówczas do konkretnych planów działania, jeśli chodzi o wiosnę?

Wiosna to bardzo łaskawy czas dla włosów. Wówczas można nieco przystopować, wzmożona pielęgnacja włosów nie musi być konieczna. Jednak wszystko zależy od stanu włosów po zimie. Jeśli te wyglądają gorzej, są suche i zniszczone, warto sięgnąć po bogate w składniki odżywki i maski. Gdy jednak włosy wyglądają dobrze, wówczas sprawdzą się lekkie odżywki i oleje, a także produkty bez silikonów.

Wiosną włosy przetłuszczają się najrzadziej, dlatego mycie ich codziennie nie jest wówczas konieczne. Dobrze jest też stosować delikatne szampony, nie ma sensu wiosną męczyć włosów silnymi detergentami. Oczywiście wskazana jest pielęgnacja włosów, która będzie polegać na zabezpieczaniu końcówek. Wiosną sprawdzą się jednak lekkie oleje, niekoniecznie potrzebne są wówczas ciężkie sera silikonowe.

Wiosna to jednak czas, kiedy włosy mogą wypadać. Dlatego ważna jest odpowiednio zdrowa i zrównoważona dieta, aby uzupełnić zapas witamin po zimie. Można również sięgać po gotowe suplementy diety, które korzystnie wpłyną na stan włosów.

Jeśli chodzi o fryzury na wiosnę, charakterystyczna jest tu duża dowolność. Spokojnie można chodzić w rozpuszczonych włosach, bowiem temperatura i warunki pogodowe nie szkodą strukturze włosa. Należy jednak uważać na intensywny wiatr, który może plątać włosy.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Pielęgnacja włosów