Pielęgnacja włosów rozjaśnianych

Zobacz również: |

Pielęgnacja włosów rozjaśnianych bywa niezwykle trudna, gdyż włosy poddawane są regularnie szkodliwemu rozjaśnianiu. Jak więc cieszyć się blond kolorem, a jednocześnie zdrowymi włosami?

Rozjaśniane włosy w swej strukturze są wysokoporowate, istnieją w nich liczne ubytki. Przez to też włosy stają się kruche i łamliwe. Wzmożone może być również wypadanie włosów. Pielęgnacja włosów tego typu może być bezskuteczna, gdy zbyt często będzie niszczyć się włosy silnym rozjaśniaczem. Dlatego rozwiązaniem może być sięgnięcie po farby z utleniaczem, jest on delikatniejszy od rozjaśniacza, a potrafi rozjaśnić włosy do 4 tonów. Warto więc rozważyć taką opcję, by włosy zyskały na zdrowiu.

Pielęgnacja włosów rozjaśnianych musi być jak najbardziej delikatna. Oznacza to, że należy zrezygnować z silnych detergentów na rzecz delikatnych szamponów. Obowiązkowe jest stosowanie masek i odżywek, które bogate są w substancje odżywcze. Sprzymierzeńcami tego typu włosów są także oleje i silikony, które tworzą warstwę okluzyjną na włosach, chroniąc je przed zniszczeniami. Należy także zrezygnować z suszenia gorącym nawiewem i zbyt częstych stylizacji włosów.

Warto pamiętać, że nie wszystkie substancje nadają się do włosów blond, gdyż mogą one delikatnie barwić włosy. Przykładem może być tutaj oliwa z oliwek, która potrafi zażółcić platynowy odcień blondu. Niewskazana jest także maska z żółtka kurzego, ponieważ również spowodować może zmianę odcienia włosów. Włosom blond sprzyjać będą z kolei: sok z cytryny, miód i rumianek.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Jak dbać o włosy..., Pielęgnacja włosów