Pielęgnacja włosów przetłuszczających się

Zobacz również: |

Szybko przetłuszczające się włosy mogą być prawdziwą zmorą. Na szczęście odpowiednia pielęgnacja włosów potrafi zdziałać cuda! Jak więc obchodzić się z włosami, które skłonne są do nadmiernego przetłuszczania?

Przetłuszczone włosy

Zbyt przetłuszczone włosy związane są z nadprodukcją sebum przez skórę głowy. Wbrew powszechnemu myśleniu, przyczyną może być przesuszona skóra głowy. Powodem tego zwykle są szampony z agresywnymi detergentami. Reakcją obronną skóry jest właśnie nadprodukcja sebum. Dlatego pielęgnacja włosów przetłuszczających powinna odbywać się w oparciu o delikatne szampony, które mogą ukoić podrażnioną skórę głowy.

Odżywki i maski dla włosów przetłuszczających się

Nie należy również rezygnować z kosmetyków pielęgnacyjnych czy olei, których zwykle wymaga standardowa pielęgnacja włosów. Każde włosy należy odpowiednio odżywiać, nawilżać i chronić przed czynnikami zewnętrznymi. Istnieją również odżywki i maski dedykowane włosom przetłuszczającym się, które korzystnie wpływają na skalp. Ważna jest także metoda nakładania kosmetyków. Przy włosach przetłuszczających się, maski i odżywki można nakładać przed myciem włosów. W ten sposób włosy zostaną odżywione, uniknie się jednak efektu przeciążenia.

Włosy przetłuszczające nie lubią nadmiaru ciepła. Z tego też powodu należy unikać zbyt gorącej wody podczas mycia włosów i skóry głowy. Dobrze jest też, w miarę możliwości, zrezygnować z suszarki. Na pewno zdrowiej jest dla włosów, gdy schną one w sposób naturalny. Jeśli jednak użycie suszarki jest konieczne, najlepiej suszyć włosy chłodnym nawiewem.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Jak dbać o włosy..., Pielęgnacja włosów