Pielęgnacja włosów krótkich

Zobacz również: |

Posiadaczki włosów krótkich lub po prostu zdrowych to prawdziwe szczęściary. Pielęgnacja włosów tego typu jest niezwykle prosta, choć nie oznacza to, że powinno się rezygnować z pewnych czynności pielęgnacyjnych. Jak dbać o krótkie włosy, by ich dobry wygląd utrzymał się na długo?

Zgodnie z zasadą: lepiej zapobiegać niż leczyć, pielęgnacja włosów krótkich w pewnym sensie przebiega podobnie, tak jak to w przypadku innych rodzajów włosów. Jednak nie musi być ona tak intensywna i wszechstronna. Wystarczy wyrobić w sobie kilka nawyków, by pielęgnacja włosów krótkich była bezproblemowa, ale i skuteczna.

Jak wiadomo, lepiej używać delikatnych kosmetyków, zwłaszcza do mycia włosów. Krótkie włosy również wymagają odżywiania, by zachowały one swój zdrowy stan. W tym przypadku warto jednak sięgać po lekkie i niezbyt obciążające odżywki i maski. Również oleje są mile widzianym produktem wśród krótkich włosów. Wystarczy raz w tygodniu nanieść niewielką ilość oleju na włosy. Dzięki temu, staną się one błyszczące i gładkie. Będą również lepiej się układać.

Choć jak wiadomo, włosy krótkie są zdrowe, a końcówki włosów nie posiadają rozdwojeń, także należy je podcinać co jakiś czas. Najlepiej będzie robić to co 2 miesiące, aby zapobiegać niszczeniu się włosów.

Krótkie włosy bywają jednak trudne do ujarzmienia, zwłaszcza w przypadku, gdy odkształcą się one na przykład podczas kontaktu z poduszką. Dlatego można w tym przypadku stosować lekkie upięcia, na przykład spinkami, aby rano cieszyć się dobrą fryzurą.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Jak dbać o włosy..., Pielęgnacja włosów