Pielęgnacja włosów kręconych

Zobacz również: |

Kręcone włosy mogą być niezwykle piękne, o ile towarzyszy im odpowiednia pielęgnacja włosów. W innym przypadku mogą być suche i ciężkie do ujarzmienia. Jak więc dbać o włosy kręcone i falowane?

Włosy kręcone z natury są wysokoporowate, dlatego pielęgnacja włosów tego typu podobna jest do dbania o włosy suche czy rozjaśniane. Najważniejsze jest więc dobre nawilżanie, a także ochrona włosów przed zniszczeniami. Olejowanie jest wskazane, najlepsze będą oleje o średnich cząsteczkach, na przykład olej ze słodkich migdałów, olej makadamia czy olej z orzechów laskowych. Mycie włosów, podobnie jak w przypadku włosów rozjaśnianych, najlepsze będzie przy użyciu delikatnych szamponów. Raz na jakiś czas, użyć można silniejszego szamponu. Kręcone włosy najlepiej wyglądają, gdy oczywiście schną w sposób naturalny. Warto je jednak lekko rozczesać na mokro, aby nadać fryzurze odpowiedni kształt.

Prawidłowa pielęgnacja włosów kręconych może przyczynić się do wydobycia mocniejszego skrętu włosów, przez co fale i loki będą wyglądać jeszcze atrakcyjniej. Sprężyste i pełne życia loki prezentują się na pewno lepiej niż suche i sterczące strąki włosów. Przy pielęgnacji włosów kręconych dyskusyjne pozostaje użycie silikonów w kosmetykach. Uznaje się, że wpływają one niekorzystnie na kręcone włosy, zmniejszając ich skręt, działając po prostu zbyt wygładzająco. Dlatego też, posiadaczki kręconych włosów rezygnują najczęściej z użycia tych substancji. Jest to jednak kwestia indywidualna, najlepiej przetestować na sobie i ocenić wpływ na włosy.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Jak dbać o włosy..., Pielęgnacja włosów