Pielęgnacja włosów dla aktywnych

Zobacz również: |

Wbrew powszechnemu myśleniu, dobra pielęgnacja włosów jest dostępna także dla osób zapracowanych i prowadzących aktywny tryb życia. Wystarczy wprowadzić w swoje życie kilka trików, a włosy na pewno odwdzięczą się ładnym wyglądem.

Osoby zapracowane, niekiedy uznają, że pielęgnacja włosów jest nie dla nich. Jest to mylne myślenie, zwłaszcza, że istnieje szereg kosmetyków, które po prostu wystarczy zaaplikować, a będą pełnić swoją rolę. Zamiast odżywek i masek, z którymi trzeba spędzić nieco czasu, lepiej jest sięgnąć po produkty ekspresowe, a jeszcze wygodniejsze będzie stosowanie odżywek bez spłukiwania. Aplikacja jest szybka i przyjemna. Wystarczy po umyciu włosów wetrzeć odrobinę produktu i gotowe! Dobrym rozwiązaniem są też odżywki w spray’u, które nie tylko można używać w dowolnym czasie i miejscu, ale również mogą być stosowane na suche włosy.

Osoby aktywne często spędzają czas podczas uprawiania sportu, na przykład na siłowni. Okazuje się, że siłownia i pielęgnacja włosów idą ze sobą w parze. Jak wiadomo, pod wpływem ciepła, substancje odżywcze wnikają głębiej, a właśnie to podczas ćwiczeń podnosi się ogólna temperatura ciała. Co to oznacza w praktyce? Że jest to idealny moment, aby zaaplikować przed treningiem wcierkę do włosów, albo nałożyć odrobinę oleju na włosy. Zwykle ćwiczy się w związanych włosach, stąd nałożony produkt nie będzie wyglądał nieestetycznie. Z kolei po treningu i tak trzeba umyć włosy, stąd można mieć pewność, że nałożone substancje zostaną zwyczajnie zmyte.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Pielęgnacja włosów