Pielęgnacja włosów blond

Zobacz również: |

Pielęgnacja włosów farbowanych na bardzo jasny blond jest niezwykle zajmująca. Oprócz typowych czynności, ważna jest również pielęgnacja włosów pod względem koloru. Nikt bowiem nie lubi, gdy idealny odcień blondu zaczyna blaknąć czy żółknąć.

Rozjaśniane na blond włosy cechują się zwykle wysoką porowatością włosów. W praktyce oznacza to, że włosy stają się suche i podatne na zniszczenia. W tym przypadku bardzo ważne jest odpowiednie nawilżanie włosów, a także stosowanie protein, które wypełnią ubytki włosów. Oleje powinny gościć na włosach blondynek jak najczęściej, nie ma przeciwwskazań, aby aplikować go przed każdym myciem włosów.

Pielęgnacja włosów blond to także walka o idealny odcień włosów. Bardzo często niezbędne do tego są kosmetyki, które zawierają niebieski lub fioletowy barwnik. Dostępne są płukanki, szampony czy odżywki, których zadaniem jest poprawa koloru włosów. Należy pamiętać, że barwnik fioletowy neutralizuje tony żółte, natomiast niebieski przeciwdziała odcieniom czerwieni i rudości. Dlatego w zależności od potrzeb, wybiera się produkt z odpowiednim barwinkiem.

Najczęściej jednak blondy mają tendencje do nabierania żółtego odcienia. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest stosowanie płukanki z gencjany, fioletowego barwnika, który służy zwykle do dezynfekcji. Wystarczy dodać kroplę gencjany do wody, a następnie wypłukać w takim roztworze włosy. Inna metoda to dodanie gencjany do porcji maski lub odżywki i wmasowanie mieszanki we włosy. W ten sposób przeciwdziała się także wysuszeniu włosów.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Jak dbać o włosy..., Pielęgnacja włosów