Pielęgnacja a farbowanie włosów

Zobacz również: |

Czy pielęgnacja włosów jest skuteczna, jeśli włosy poddaje się zabiegowi koloryzacji? Na pewno jest ona niezbędna, aby włosy mogły się zregenerować. Jej efekty będą jednak zależne od tego, jak bardzo destrukcyjne będzie farbowanie włosów.

Farbowanie włosów

Farbowane włosy właściwie już nigdy w swej strukturze nie będą przypominać włosów naturalnych. Można efekt ten jednak zmniejszyć, odpowiednio zabierając się za farbowanie. Przede wszystkim, nie powinno się koloryzować włosów częściej niż co 4 tygodnie. Stosowana przez ten czas właściwa pielęgnacja włosów pozwala na regenerację, przez co kolejne farbowanie będzie miało mniej skutków ubocznych.

Malaksowanie

Warto również farbować jedynie odrost, a na resztę włosów zastosować malaksowanie. Zabieg ten polega na rozmasowaniu nałożonej na odrost farby po całej długości włosów. Wystarczy zwilżyć włosy wodą z kranu i rozprowadzić farbę podobnie jak szampon. Czynność tą wykonuje się około 10 minut przed planowanym zmyciem farby. Malaksowanie pozwala na odświeżenie koloru na długości włosów, jednak nie niszczy włosów tak, jak to bywa w przypadku nałożenia farby na całość włosów.

Pielęgnacja farbowanych włosów

Pielęgnacja włosów farbowanych bywa wymagająca, jednak może sprawić, że włosy będą wyglądać zdrowo. Warto wówczas sięgać po kosmetyki dedykowane włosom farbowanym, zwłaszcza takie, które odpowiednio domkną łuski włosów po farbowaniu. Powinny być one również bogate w emolienty, na przykład oleje, które zapobiegają niszczeniu się włosów. Raz na jakiś czas warto zafundować włosom produkt bogaty w proteiny, które wypełnią ubytki po farbowaniu.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Pielęgnacja włosów