Przejdź: System reklamy Test

Picie drożdży na włosy

Zobacz również: |

Picie drożdży i ich działanie na włosy

Drożdże na włosy
Problemy z włosami to coś, z czym zmaga się większość z nas. Zmagamy się z nimi, gdyż nasze włosy narażone są na działanie wielu niekorzystnych czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Najczęstsze problemy z włosami, to wypadanie, przetłuszczanie się, przesuszanie, utrata grubości, sprężystości i połysku. Próbując poradzić sobie z nimi, sięgamy po różne środki, specyfiki i metody. Wielu wypróbowało tani, naturalny i skuteczny środek na poprawę kondycji włosów, jakim jest picie drożdży.

Dlaczego drożdże na włosy?
Skąd pomysł na picie drożdży na włosy? Zacznijmy od tego, że drożdże mają zbawienny wpływ na włosy dzięki zawartym w nich witaminach i mikroelementach. Wygląd i stan włosów ulegają poprawie pod wpływem obecnych w drożdżach witamin z grupy B. Drożdże na włosy, to świetny pomysł także dlatego, że są one bogate w biotynę. Substancja ta reguluje ilość sebum wydzielanego przez skórę głowy, co sprawia, że włosy przestają się nadmiernie przetłuszczać, jednocześnie nie są przesuszone. Biotyna hamuje wypadanie włosów, przywraca im sprężystość i spowalnia siwienie. Picie drożdży na włosy zaleca się także tym, którzy narzekają na wolny ich porost i przetłuszczanie. Jedno i drugie reguluje zawarty w drożdżach cynk. Obecne w nich miedź i selen przeciwdziałają siwieniu i starzeniu się włosów. Drożdże na włosy, to także potężna dawka potrzebnych im pierwiastków, takich jak fosfor, potas, magnez, żelazo i chrom.

Picie drożdży na włosy
Po co pić drożdże, skoro łatwiej i szybciej można spożywać je w tabletkach? Łatwiej i szybciej, ale nie w pełni naturalnie. Drożdże na włosy do picia, to coś więcej niż suplementy diety w tabletkach. Stosując je mamy pewność, że fundujemy włosom w pełni naturalny specyfik, którego skład kontrolujemy sami. Drożdże na włosy do picia, to specyfik, który łatwo i szybko przyrządzimy w domu.

Picie drożdży przepis
Aby przyrządzić drożdże na włosy do picia, wystarczy zaopatrzyć się w zwyczajne drożdże piekarskie. Nie chodzi o te suszone, lecz te w kostce. Napój przyrządza się z 1/4-1/2 kostki rozpuszczonej we wrzątku. To ważne, ponieważ drożdże zawierają bakterie, które mogą nam zaszkodzić. Gorąca woda unieszkodliwia je, nie pozbawiając drożdży właściwości regeneracyjnych. Oddzieloną część kostki należy rozdrobnić, dobrze wymieszać z 100ml wody i wypić po ostygnięciu.

Picie drożdży przepis dla wrażliwych
Nie oszukujmy się, drożdże do picia mają specyficzny smak, który nie wszystkim odpowiada. Jeśli nie możemy wypić ich w wersji podstawowej, wzbogaćmy napój mlekiem lub czymś słodkim. Słodki dodatek, to miód, kawa rozpuszczalna, odrobina cukru lub soku. Ale uwaga! Picie drożdży na włosy wzbogaconych o słodkie dodatki ma sens tylko wtedy, gdy dodatki te dodamy do napoju dopiero po wystygnięciu. W przeciwnym razie, bakterie zjedzą cukier i rozpocznie się proces fermentacji.

Jak stosować drożdże na włosy?
Aby picie drożdży przyniosło pożądane efekty, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Zacznijmy od tego, że drożdże muszą być świeże. Kupując je, trzeba zwracać uwagę na datę ważności. Wrażliwym na smak podpowiadamy, że różne drożdże różnie smakują. Warto więc wypróbować produkty różnych firm. Picie drożdży należy wprowadzać stopniowo. Najlepiej zacząć od stosowania napoju z 1/4 kostki raz dziennie. Kuracji tego typu nie stosuje się na czczo.

Jak długo pić drożdże na włosy?
Picie drożdży na włosy powinno trwać minimum miesiąc. Po takim czasie następuje poprawa kondycji i wyglądu czupryny. Okres trwania kuracji, to kwestia indywidualna. Zaleca się, by nie trwała ona dłużej niż 3 miesiące. Picie drożdży nie może trwać cały czas. Po 1-3 miesiącach trzeba zrobić przerwę.

Picie drożdży efekty na głowie
Picie drożdży poprawia stan włosów, zarówno tych przetłuszczających się, jak i tych przesuszonych. Wzmacnia włosy poprzez działanie na skórę głowy i cebulki. Poprawia sprężystość włosów, eliminuje wypadanie, ogranicza siwienie i spowalnia proces starzenia. Systematycznie pite drożdże na włosy gwarantują piękną i zdrową ozdobę twarzy.

Picie drożdży efekty dla ciała
Picie drożdży działa nie tylko na włosy. Zawarte w nich witaminy i mikroelementy poprawiają wygląd i kondycję skóry i paznokci. Napoje z drożdży przeciwdziałają trądzikowi, oczyszczają i wygładzają skórę. Eliminują łamliwość, kruchość, rozdwajanie się i matowość paznokci.

Zobacz koniecznie: |
Pielęgnacja włosów jest bardzo istotna w życiu każdej kobiety. Nie jest łatwo utrzymać długich włosów w dobrej kondycji, ponieważ codziennie poddawane są różnym wyzwaniom takim jak czesanie, prostowanie czy suszenie. Również częste mycie może źle odbić się na stanie zdrowia włosów. Jeżeli jednak zacznie się stosować różnego rodzaju odżywki i preparaty można zapobiec rozdwajaniu końcówek i przesuszania. Obecnie coraz bardziej popularne stają się wizyty w salonach odnowy gdzie z pomocą specjalnych środków można przywrócić blask i objętość, które dodatkowo podtrzymają ten efekt przez wiele dni. Często wystarczy jedna lub dwie wizyty aby znów cieszyć się pięknymi włosami. Oczywiście nie można się wtedy zaniedbać ponieważ znów trzeba będzie odwiedzić salon odnowy.