Przejdź: System reklamy Test

Olejowanie włosów

Zobacz również: |

Olejowanie włosów

Pielęgnacja włosów olejem
Jedną z rzeczy, którą wykonujemy każdego dnia jest pielęgnacja włosów. To, co porasta nasze głowy wymaga wykonywania wielu czynności, by wyglądało świeżo, zdrowo i atrakcyjnie. Pielęgnacja włosów, to przede wszystkim dbanie o ich czystość i kondycję. Nasze włosy wymagają codziennego czesania, układania, niemal codziennego mycia i odżywiania. To ostatnie można robić wieloma sposobami. Powszechnie wiadomo, że o włosy dbamy od wewnątrz iod zewnątrz: stosujemy odpowiednią dietę, aplikujemy różne odżywki i maski. Zewnętrzna pielęgnacja włosów może odbywać się przy pomocy syntetycznych i naturalnych substancji. Do tych ostatnich należy olej lniany na włosy, za pomocą którego wykonujemy olejowanie włosów.

Dlaczego olejowanie włosów?
Czy to masens? Po co olejować je, skoro na rynku dostępne są gotowe kosmetyki wieloskładnikowe? Smarowanie włosów olejem polecamy tym, którym zależy na całkowicie naturalnym oddziaływaniu na włosy. Niechętnych i sceptycznych informujemy,że wcieranie oleju we włosy nie jest trudniejsze od stosowania syntetycznych preparatów dostępnych w sklepach.

Olejowanie włosów, od czego zacząć?
Zanim zaczniemy stosować olej z lnu na włosy, musimy je do tego przygotować. Chodzi głównie o to, by zmyć z włosów substancje sklejające łuski i utrudniające wniknięciu do wewnątrz dobroczynnych składników. Łuski włosów sklejają się pod wpływem stosowania różnych odżywek i specyfików służących do układania fryzur. Przed olejowaniem włosów należy dokładnie zmyć je z głowy. Najlepiej zrobić to, stosując przez mniej więcej dziesięć dni szampony zawierające silne środki myjące, takie jak SLS.

Olejowanie włosów ? jak to robić?
Gdy włosy są już przygotowane, możemy przystąpić do olejowania. Zabieg polega na dokładnym wtarciu olejku we włosy, przykryciu głowy folią, owinięciu ręcznikiem i potrzymaniu od pół godziny do trzech kwadransów. Po tym czasie, spłukujemy olej i myjemy głowę, ale tym razem delikatnym szamponem.

Olejowanie włosów na sucho, na mokro i w kąpieli
Olejowanie włosów można przeprowadzać na trzy sposoby. Olejowanie na sucho polega na wcieraniu oleju w suche włosy przed myciem. Olejowanie na mokro, to wcieranie oleju we włosy wilgotne, również przed myciem. Olejowanie w kąpieli, to moczenie głowy w misce z wodą, do której wlewamy 1-2 łyżki oleju. Zabieg trwa kilka minut, po czym zawijamy włosy ciepłym ręcznikiem, trzymamy przez godzinę i myjemy.

Olejowanie włosów, czego nie robić?
Podczas tego typu zabiegów nie należy nakładać zbyt dużo oleju na włosy. To może im zaszkodzić, poza tym, olej będzie trudno zmyć. Nie należy też trzymać oleju na włosach dłużej niż godzinę.

Jaki olej na włosy?
Olejowanie włosów można wykonywać różnymi olejami. Ważne, żeby były to oleje naturalne bez dodatków substancji zapachowych, barwiących czy konserwujących. Do naturalnej pielęgnacji włosów najlepiej nadają się: olej lniany, olej winogronowy i kokosowy. Bez problemu można używać też oliwy z oliwek. Na rynku znajdziemy wiele olejków naturalnych produkowanych z myślą o pielęgnacji włosów. Do olejów tych dodaje się naturalne substancje zapachowe i wyciągi z roślin wzmacniające działanie. Dla włosów przetłuszczających się i zmagających się z łupieżem, najlepsze są olejki, do których dodano wyciągi z cytryny, miodli indyjskiej, shikakai i rozmarynu. Włosom osłabionym, zniszczonym i wypadającym, najlepiej pomogą olejki, do których dodano wyciągi z czosnku, agrestu indyjskiego, henny, hibiskusa i brahmi.

Olejowanie włosów naturalne i syntetyczne
Istnieją dwa rodzaje olejków do włosów. Pierwszy, to olejki naturalne, pozyskiwane z tłoczenia na zimno nasion roślin. Olejki te nie są rafinowane. W temperaturze poniżej 20 stopni Celsjusza mają postać stałą. Łatwo jednak rozgrzać je w dłoniach i rozprowadzić po włosach. Inny rodzaj olejków do włosów, to olejki syntetyczne, których bazę stanowi parafina. Zachowują się podobnie do naturalnych i dają podobne efekty w postaci nawilżania, nabłyszczania i wygładzania włosów. Olejki naturalne dają włosom o wiele więcej substancji odżywiających, jakimi są witaminy i mikroelementy.

Olej lniany na włosy
Olej lniany znamygłównie z kuchni. Spożywa się go przy różnego rodzaju dolegliwościach. Ale olej ten równie dobrze nadaje się do pielęgnacji włosów. Olej z lnu tłoczy się na zimno z nasion tej rośliny. Olej ten zawiera składniki, które pielęgnują nie tylko włosy, ale także skórę i paznokcie.

Olej lniany właściwości fizyczne
Olej z lnu jest jasny, ma barwę żółtawą lub żółtą. Ma delikatny zapach kojarzący się nieco z orzechami. Posiada za to charakterystyczny, gorzkawo-cierpki smak. Ze względu na obecne w nim substancje, wymaga przechowywania w chłodnym i ciemnym miejscu. Dobry olej lniany na włosy kupimy w ciemnych butelkach.

Olej lniany właściwości pielęgnacyjne
Właściwości pielęgnacyjne oleju lnianego zawdzięczamy obecnym w nim substancjom. O tym, że olej z lnu pomaga włosom i nie tylko, wiedziano już w starożytności. Dziś wiemy dokładnie dlaczego tak się dzieje. Olej pozyskiwany z nasion lnu zawiera duże ilości witaminy E, będącej przeciwutleniaczem i nazywanej witaminą młodości. Oprócz niej, są w nim nienasycone kwasy tłuszczowe. Przewaga oleju lnianego nad innymi jest taka, że kwasy omega-3, omega-6 i omega-9 występują w nim w proporcjach najkorzystniejszych dla naszego zdrowia. Olej lniany na włosy to dobry pomysł także dlatego, że zawiera cynk.

Olej lniany właściwości lecznicze
Olej z lnu warto mieć w swojej lodówce, ponieważ przydaje się w wielu sytuacjach. Doskonale wspomaga i przyspiesza leczenie chorób gardła i przełyku, schorzeń przewodu pokarmowego i dwunastnicy,miażdżycy, choroby wieńcowej i innych dolegliwości. Spożywając olej lniany dostarczamy sobie niezbędne dla zdrowia białko, wapń, magnez i żelazo.

Olej lniany włosy suche
Olej z lnu doskonale działa na włosy, którym brak wilgoci. Nawilża je i odżywia, co widać już po krótkim czasie stosowania. Przesuszone włosy są matowe, puszą się i trudno je ułożyć. Olej z lnu nadaje im blask, sprawia, że są elastyczne i o wiele łatwiej poddają się układaniu.

Olej lniany włosy przetłuszczające się
Wcierany regularnie we włosy olej z lnu reguluje wydzielanie sebum. Owo sebum, gdy jest go za dużo, daje efekt wciąż tłustej głowy. Naturalna regulacja ogranicza jego wydzielanie do ilości, jaka potrzebna jest do ochrony włosów przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Olej lniany włosy łamliwe
Właścicielki i właściciele długich włosów, często narzekają na łamanie się końcówek. Olej z lnu świetnie radzi sobie z tym problemem. Systematyczne wcieranie go we włosy powoduje, że końcówki przestają się łamać, a całość wygląda zdrowo i świeżo.

Olej lniany włosy wypadające
Wypadanie włosów, to zmora wielu z nas. Inne środki zawiodły? Czas wypróbować olej z lnu. Zawarte w nim witaminy, minerały i kwasy tłuszczowe wzmacniają włosy i zapobiegają ich wypadaniu. Stosując olej lniany na włosy wypadające należy pamiętać o dokładnym wcieraniu go w skórę głowy za każdym razem. To ważne, ponieważ wypadanie włosów związane jest z kondycją cebulek. Wcierając olej w skórę głowy, sprawiamy, że dociera do cebulek.

Zobacz koniecznie: |
Pielęgnacja włosów jest bardzo istotna w życiu każdej kobiety. Nie jest łatwo utrzymać długich włosów w dobrej kondycji, ponieważ codziennie poddawane są różnym wyzwaniom takim jak czesanie, prostowanie czy suszenie. Również częste mycie może źle odbić się na stanie zdrowia włosów. Jeżeli jednak zacznie się stosować różnego rodzaju odżywki i preparaty można zapobiec rozdwajaniu końcówek i przesuszania. Obecnie coraz bardziej popularne stają się wizyty w salonach odnowy gdzie z pomocą specjalnych środków można przywrócić blask i objętość, które dodatkowo podtrzymają ten efekt przez wiele dni. Często wystarczy jedna lub dwie wizyty aby znów cieszyć się pięknymi włosami. Oczywiście nie można się wtedy zaniedbać ponieważ znów trzeba będzie odwiedzić salon odnowy.