Odżywianie włosów do wewnątrz

Zobacz również: |

Pielęgnacja włosów kosmetykami to nie wszystko. Ważna jest również pielęgnacja włosów od wewnątrz, czyli za pomocą odpowiedniej diety i suplementów.

Dieta, która sprzyjać będzie włosom, powinna być zrównoważona, to znaczy musi dostarczać odpowiednią ilość białka, węglowodanów i tłuszczy. Ponadto ważne są mikro i makroelementy, niezbędne w każdej diecie. Pielęgnacja włosów wypadających może być bogata w białko, ponieważ jest ono budulcem włosa, wzmacniającym je także od wewnątrz. Dla włosów odpowiednia jest także dieta bogata w zdrowe tłuszcze. Skoro można oleje nakładać na włosy, to również i w diecie przynoszą one korzyści. Dobrze jest więc spożywać dobre oleje, takie jak: oliwa z oliwek, olej rzepakowy, olej lniany czy olej kokosowy. Pozytywny wpływ takiej diety nie tylko będzie widoczny na włosach, ale także lepiej wyglądać będzie skóra i paznokcie.

Włosy dodatkowo wzmacniać można poprzez jedzenie dużej ilości warzyw, w tym także strączkowych, zawierających dużą ilość białka. Ponadto dobry wpływ mają zioła, na przykład pokrzywa lub skrzyp. Dobrym pomysłem jest także spożywanie drożdży, które przyśpieszają porost włosów. W momentach, gdy włosy są nadmiernie osłabiane, można sięgnąć po gotowe suplementy. Będą to na przykład kompleksowe zestawy witamin, które w sposób wszechstronny uzupełnią brakujące substancje odżywcze w organizmie.

Należy pamiętać, że odżywianie włosów od wewnątrz powinno stać się nawykiem, a więc zdrowa dieta musi być codziennością. To przełoży się na ogólne zdrowie, a więc także i na wygląd włosów.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Pielęgnacja włosów