Przejdź: System reklamy Test

Ocet jabłkowy na wypadające włosy i nie tylko

Zobacz również: |

Ocet jabłkowy na włosy
Wszyscy chcemy cieszyć się ładnymi włosami, prawie wszyscy narzekamy na to, co mamy na głowie. Narzekamy, ponieważ nasze włosy nie są tak zdrowe, lśniące i łatwe w układaniu jak byśmy tego chcieli. Istnieje wiele sposobów na to, by uporać się z mniej lub bardziej uciążliwymi problemami czupryny. Do wyboru mamy całe mnóstwo gotowych kosmetyków. Możemy też czerpać wprost z natury. Jednym z jej darów jest ocet jabłkowy na włosy. 

Ocet na włosy?
Czy to możliwe, że ocet może pomagać na włosy? Tak, ale nie ten zwyczajny, lecz ten wyrabiany z jabłek. Ocet jabłkowy na włosy stosowano już w starożytności, nie wiedząc dokładnie dlaczego działa na nie tak korzystnie. Dziś już wiadomo, że zbawienne działanie octu jabłkowego na włosy, wynika bezpośrednio ze składu chemicznego tej substancji. Składnikami najważniejszymi dla włosów są tu żelazo, siarka i krzem. Bardzo korzystny wpływ na włosy mają też obecne tu fosfor, magnez, miedź, potas, wapń i sód. Jabłkowy ocet na włosy, to także źródło witamin niezbędnych dla prawidłowego stanu i kondycji włosów. Są to witaminy: A, B1, B2, B6, C, E i K. W occie jabłkowy znajdziemy też korzystnie działające na włosy kwasy organiczne, takie jak octowy, mlekowy i cytrynowy. 

Ocet jabłkowy na włosy z łupieżem
Ocet jabłkowy, to naturalny sprzymierzeniec w walce z uciążliwym łupieżem. Łupież, świąd, pieczenie jak i inne podrażnienia skóry głowy, zwalczane są przez wymienione wyżej kwasy organiczne.

Ocet jabłkowy włosy farbowane
Zawarte w occie jabłkowym witaminy i minerały wzmacniają włosy po farbowaniu. Przedłużają też trwałość koloru i poprawiają połysk. Na włosy farbowane, najlepiej stosować płukanki z octu jabłkowego. Można przyrządzać je samodzielnie, dolewając do szklanki wody 1/4 lub 1/3 szklanki octu i mieszając. 

Ocet jabłkowy na wypadające włosy
Regularne stosowanie octu jabłkowego ogranicza wypadanie włosów. Jeśli problem jest duży, ocet należy wcierać we włosy, trzymać na nich pół godziny, a następnie zmywać delikatnym szamponem. Związki obecne w occie z jabłek wzmacniają cebulki włosowe, od stanu których zależy intensywność gubienia włosów.

Ocet jabłkowy włosy matowe
Włosy tracą połysk na skutek działania twardej wody. Dzieje się tak, ponieważ osadza się na nich obecny w wodzie chlor i wapń. Płukanki z octu jabłkowego skutecznie je spłukują, pozostawiając miękkie, błyszczące, jedwabiste i odbijające światło włosy.

Ocet jabłkowy na włosy przesuszone
Wymienione wyżej witaminy i minerały zawarte w occie z jabłek, eliminują przesuszenie skóry głowy i włosów. Przesuszenie to jest skutkiem działania promieni UV, codziennych stylizacji, stosowania szamponów, lakierów, pianek i żeli. Wcierany regularnie w skórę głowy i włosy ocet jabłkowy, intensyfikuje produkcję naturalnego sebum które nawilża włosy.

Ocet jabłkowy na włosy rozdwajające się
Rozdwajanie się włosów, to skutek ich osłabienia. Wcieranie octu z jabłek w skórę głowy poprawia krążenie i odżywia mieszki włosowe. To z kolei skutkuje wzmocnieniem włosów i brakiem rozdwojonych końcówek.

Zobacz koniecznie: |
Pielęgnacja włosów jest bardzo istotna w życiu każdej kobiety. Nie jest łatwo utrzymać długich włosów w dobrej kondycji, ponieważ codziennie poddawane są różnym wyzwaniom takim jak czesanie, prostowanie czy suszenie. Również częste mycie może źle odbić się na stanie zdrowia włosów. Jeżeli jednak zacznie się stosować różnego rodzaju odżywki i preparaty można zapobiec rozdwajaniu końcówek i przesuszania. Obecnie coraz bardziej popularne stają się wizyty w salonach odnowy gdzie z pomocą specjalnych środków można przywrócić blask i objętość, które dodatkowo podtrzymają ten efekt przez wiele dni. Często wystarczy jedna lub dwie wizyty aby znów cieszyć się pięknymi włosami. Oczywiście nie można się wtedy zaniedbać ponieważ znów trzeba będzie odwiedzić salon odnowy.