Naturalne sposoby na porost włosów

Zobacz również: |

Pielęgnacja włosów długich bywa skomplikowana i czasochłonna, jednak to nie odstrasza kobiety od zapuszczania włosów. Przeciwnie, coraz więcej z nich szuka dodatkowych metod, które znacząco przyśpieszą przyrost włosów. Jakie są więc najlepsze naturalne sposoby, przyśpieszające porost włosów?

Wcierka z kozieradki na porost włosów

Kozieradka to drobne ziarenka, składnik popularnej przyprawy curry. Wystarczy łyżeczkę kozieradki zalać wrzątkiem, a następnie wywar przelać do odpowiedniego pojemnika i wcierać w skórę głowy. Taka wcierka znacząco wzmocni włosy, a także może przyczynić się do ich szybszego rośnięcia.

Skrzyp i pokrzywa na porost włosów

Pielęgnacja włosów bogata w zioła może przynieść ciekawe rezultaty. Co prawda, zbyt często stosowane na włosy, mogą je nieco wysuszyć. Dlatego dobrą metodą jest picie herbatek, które powstają z wywaru skrzypu i pokrzywy. Odpowiednio wzmocnią włosy i przyśpieszą ich porost. Mają również dobry wpływ na skórę i paznokcie.

Siemię lniane na porost włosów

Kolejny sposób na długie włosy to micie wywaru z siemienia lnianego. Wystarczy zagotować łyżkę ziarenek i powstały z niego „kisiel” wypić. Można również dodawać go do deserów, ponieważ ma neutralny smak. Ziarenka lnu bogate są w liczne substancje odżywcze, stąd korzystny wpływ na włosy. Niektórzy mogą również preferować picie oleju lnianego, który ma podobne właściwości.

Drożdże na porost włosów

Pielęgnacja włosów drożdżami to również dobry pomysł, do stosowania w maseczkach. Można jednak odżywiać włosy od wewnątrz, pijąc rozpuszczone w ciepłej wodzie drożdże. Taki wywar powoduje szybszy porost włosów i dobrze wpływa na stan cery.

Olejek na porost włosów

Na rynku wiele dostępnych jest olejków na porost włosów, które idealnie stymulują tą czynność. Preparaty te przyspieszają porost nowych włosów.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Pielęgnacja włosów