Mycie włosów

Zobacz również: |

Jak myć włosy? Niby każdy wie, bo to czynność, którą wykonujemy już od najmłodszych lat. Często jednak jest ona wykonywana niepoprawnie, a to z kolei przyczynia się do pogorszenia ich kondycji. Nieodpowiednio dobrane kosmetyki pielęgnacyjne i technika mycia mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Warto więc sprawdzić, czy aby na pewno ta, często codziennie, wykonywana czynność higieniczna jest nieszkodliwa dla naszych włosów.

Mycie włosów

Przede wszystkim przed każdym myciem należy dokładnie rozczesać włosy. Szampon powinien być delikatny, niedrażniący i dobrany do potrzeb skóry głowy, zaś sama odżywka do potrzeb włosów. Przed użyciem szamponu, należy ustawić temperaturę wody na letnią – to najlepsze rozwiązanie dla włosów, szczególnie dla tych zniszczonych i delikatnych. Zanim nałożymy szampon na skórę głowy, powinno się rozcieńczyć go z wodą, gdyż tak rozprowadzony produkt jest o wiele przyjaźniejszy dla włosów i skóry głowy. Nie należy nakładać szamponu na całe włosy, jedynie na ich cebulki i kark, resztę umyje spływająca piana. Istotne także jest mycie włosów zgodnie z kierunkiem wzrostu. Nie będzie to żadna trudność pod prysznicem, ale jeśli myjemy je w wannie czy umywalce – warto przechylać głowę do przodu i myć je w ten sposób.

Jeśli nie myjemy włosów codziennie, możemy podzielić mycie na dwie fazy: mycie wstępne oraz zasadnicze. Pierwszy etap pozwoli wydobyć brud, a drugi – skutecznie go usunie i oczyści włosy. Każdy szampon czy inny produkt do włosów należy dokładnie i obficie spłukać. Niespłukane produkty mogą być przyczyną podrażnień, swędzenia, obciążenia włosów lub nawet łupieżu.


Zobacz koniecznie: |
Tagi:
Kategoria: Kosmetyki do włosów, Pielęgnacja włosów, Zabiegi